خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۱۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۱۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز دوشنبه ۱۳ مردادماه، جمعی از کارگران نیشکر هفت تپه در پنجاهمین روز از اعتصابشان در مقابل فرمانداری شهر شوش، تعدادی از اهالی روستای محمدآقا آقاجری (کیکاووس آقاجری) از توابع شهرستان بهبهان در مقابل فرمانداری این شهرستان، شماری از کارگران شرکت کنتورسازی قزوین در مقابل فرمانداری البرز، گروهی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در محوطه این دانشگاه، عده‌ای از کارگران شرکت هپکو اراک برای سومین روز پیاپی در مقابل این کارخانه، برخی از رانندگان ناوگان اتوبوسرانی ارومیه در مقابل ساختمان این شرکت، تعدادی از هنرمندان اصفهان در ساختمان خانه هنرمندان این شهر، گروهی از کارکنان دفاتر سهام عدالت کشور در تهران برای دومین روز متوالی مقابل ساختمان سازمان خصوصی سازی، تنی چند از نمایندگان مدیران دفاتر پیشخوان دولت مقابل این اتحادیه، جمعی از نیروهای اخراج شده اجرائیات شهرداری اهواز در مقابل ساختمان شورای شهر، کارگران پترو پالایش کنگان واقع در استان بوشهر، کارگران پیمانکاری فازهای ۲۲ و ۲۴ پارس جنوبی و کارگران شاغل در پالایشگاه جفیر واقع در در ۵۰ کیلومتری غرب اهواز با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز دوشنبه ۱۳ مردادماه ۱۳۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه در پنجاهمین روز از اعتصابشان با تجمع در مقابل فرمانداری شهر شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

تجمع مردمی در روستای «محمد آقا آقاجری» از توابع شهرستان بهبهان

به گزارش هرانا، امروز دوشنبه ۱۳ مردادماه ۱۳۹۹، تعدادی از اهالی روستای محمدآقا آقاجری (کیکاووس آقاجری) از روستاهای شهرستان بهبهان در اعتراض به مشکلات بی‌آبی این روستا در مقابل فرمانداری این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گفته اهالی این روستا، مشکلات بی‌آبی با شروع فصل گرما کماکان ادامه دارد و علیرغم وعده های مسئولین طی چندسال گذشته هیچ اقدامی در این خصوص صورت نگرفته است.

تجمع کارگران شرکت کنتورسازی قزوین

به گزارش صبح قزوین، روز یکشنبه ۱۲ مردادماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شرکت کنتورسازی قزوین با تجمع مقابل فرمانداری البرز خوستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

تجمع کنندگان می‎گویند: “سال‌هاست که شاهد بی سر و سامانی شرکت کنتورسازی قزوین هستیم و خصوصی سازی نادرست بلای جان کارگران شده است، اما در این میان آنچه دیده نمی‌شود فریادهای به حق کارگران مظلوم این شرکت است که به جایی نمی‌رسد و مسئولان استان قزوین هم بارها وعده‌های بی سرانجامی داده‌اند که عملیاتی نشده است”.

یکی از کارگران حاضر در تجمع گفت: “ما با مشکلات مختلفی دسته و پنجه نرم می‌کنیم؛ بیمه یکی از مشکلات ماست و تقریبا از چهار ماه گذشته حق بیمه‌ای به حساب ما توسط شرکت واریز نشده است تا بتوانیم از خدمات بیمه بیکاری استفاده کنیم”.

وی افزود: “وعده‌هایی توسط برخی مسئولان استان قزوین در هفته گذشته داده شد، اما متاسفانه هنوز برنامه‌ای برای حل این موضوع صورت نگرفته است و ما همچنان بلاتکلیف هستیم. در شرایط اقتصادی امروز ای کاش مسئولینی که حقوق چندمیلیونی خود را سر ماه دریافت می‌کند، حداقل به فکر شکم گرسنه و سفره خالی کارگران قزوین بودند”.

تجمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

به گزارش انصاف نیوز، روز یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹، جمعی از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در محوطه این دانشگاه تجمع کردند.

تجمع کنندگان همچنین با تنظیم نامه‌ای مشترک خطاب به وزیر بهداشت، ضمن بیان مشکلاتشان، با انتقاد از آنچه عدم تعامل منطقی مسئولین دانشگاه با دانشجویان و زیر پا گذاشتن شان دانشجویان خوانده‌اند، خواستار تعیین نماینده‌ای ویژه توسط وی برای استیفای مطالبات خود شدند.

تجمع کارگران شرکت هپکو اراک

به گزارش خبرگزاری دانشجو، امروز دوشنبه ۱۳ مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شرکت هپکو اراک در اعتراض به نبود برنامه برای تولید، پرداخت نشدن دستمزدهای خرداد و تیر ماه سال جاری و همچنین بخشی از مطالبات سال‌های ۹۵ و ۹۶، بی‌کفایتی مدیران عامل و تصمیمات شبانه دولت در مورد مالکیت این شرکت، برای سومین روز پیاپی در مقابل این کارخانه تجمع کردند.

کارگران در تجمع امروز با در دست داشتن نوشته‌هایی با مضامینی چون «کارگر تشنه کار است، ما کار می‌خواهیم»، «دستگاه کار ندارد، دستگاه کار می‌خواهد»، «داعشیان صنعت، مدیران بی کفایت»، خواستار عزل مدیران فعلی شرکت و بازگشت کار به کارخانه شدند.

تجمع رانندگان ناوگان اتوبوسرانی ارومیه

به گزارش خبرآنلاین، امروز دوشنبه ۱۳ مردادماه ۱۳۹۹، جمعی از رانندگان ناوگان اتوبوسرانی ارومیه در مقابل ساختمان این شرکت واقع در خیابان عطائی تجمع کردند.

به گفته معترضان، شهرداری بیمه رانندگان را پرداخت نکرده و از طرفی درآمد آنها ۸۰ درصد بعد از شیوع کرونا کاهش یافته است و هیچگونه حمایتی از سوی نهادی صورت نگرفته و تنها کمک آنان توزیع روغن موتور برای یکبار بوده است.

تجمع کارگران پترو پالایش کنگان

به گزارش هرانا، امروز دوشنبه ۱۳ مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران پترو پالایش کنگان واقع در استان بوشهر در اعتراض به مشکلات معیشتی و پایین بودن حقوق و دستمزدشان دست از کار کشیده و تجمع کردند.

تجمع هنرمندان اصفهان در عمارت خانه هنرمندان

به گزارش ایسنا، روز یکشنبه ۱۲ مردادماه ۱۳۹۹، برخی از هنرمندان اصفهان با تجمع در ساختمان خانه هنرمندان این شهر، نسبت به تغییر تملک و واگذاری این عمارت به بنیاد شهید اعتراض کردند.

بر اساس این گزارش، عمارت خانه هنرمندان اصفهان از ۳۰ سال قبل مأمن هنرمندان و علاقه‌مندان هنر در اصفهان بوده اما از پنج سال قبل بنیاد شهید به دنبال تملک آن بود.

تجمع هنرمندان در این عمارت، با دخالت مأموران نیروی انتظامی همراه بود که همین مساله، انتقاد هنرمندان را به دنبال داشت.

تجمع کارگران فازهای پارس جنوبی

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۱۳ مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران پیمانکاری فازهای ۲۲ و ۲۴ پارس جنوبی از اعتراضات صنفی خود در دو روز گذشته خبر دادند.

کارگران با بیان اینکه هیچ نظارتی بر شرکت‌های پیمانکاری اعمال نمی‌شود، از پایین بودن حقوق و دستمزد خود انتقاد کردند و گفتند: “دستمزد ما ناعادلانه است. ما به نسبت کار سختی که انجام می‌دهیم، دستمزد پایینی دریافت می‌کنیم و همین دستمزدهای ناچیز هم با تاخیر بسیار پرداخت می‌شود. در ضمن از امنیت شغلی و امید به آینده بی‌بهره هستیم و هر لحظه ممکن است کار خود را از دست بدهیم”.

کارگران همچنین از عدم پوشش قانون کار در این منطقه انتقاد کردند و گفتند: “هیچ حمایتی از ما صورت نمی‌گیرد و بدون حمایت‌های قانون کار مشغول به کار هستیم”.

فازهای ۲۲ و ۲۴ پارس جنوبی در شهرستان کنگان واقع شده است.

تجمع کارکنان دفاتر سهام عدالت کشور در تهران

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۱۳ مرداد ماه ۱۳۹۹، شماری از کارکنان دفاتر سهام عدالت کشور در تهران، برای دومین روز متوالی مقابل ساختمان سازمان خصوصی سازی تجمع کردند.

این کارکنان به جلسه روز چهارم مردادماه سال جاری شورای عالی بورس برای آزاد سازی سهام عدالت، معترض هستند و تاکید دارند که در دستور العمل نوشته شده این شورا هیچ تصمیمی در خصوص وضعیت شغلی ۱۵۰۰ نفر از کارکنان دفاتر سهام عدالت گرفته نشده و در واقع با بی‌توجهی آنها بیکار شده‌اند.

کارکنان معترض سهام عدالت کشور که همگی از مددجویان تحصیلکرده نهادهای حمایتی و اقشار ضعیف جامعه‌اند و از استان‌ها و شهرستان‌های مختلف برای پیگیری وضعیت شغلی و مطالبات معوقه خود عازم تهران شده‌اند، گفتند: “مشکلات کارکنان سهام عدالت از ۴ تا ۵ سال پیش همزمان با الکترونیکی شدن ثبت نام مشمولان آغاز شده و از آن موقع تا هم‌اکنون مسئولان بدون توجه به پرداخت مطالباتشان و مشخص کردن وضعیت شغلی‌شان آنها را به حال خود رها کرده‌اند تا اینکه اخیرا با دستور العمل شورای عالی بورس بیکار شده‌اند”.

آنها با بیان اینکه تقریبا هر چند وقت یکبار با جیب خالی خانوادهایمان را در شهرستان‌های مختلف رها کرده و برای وصول مطالباتمان به تهران سفر می‌کنیم، افزودند: “در نتیجه این همه دوندگی هنوز چیزی عایدمان نشده است، به همین دلیل صبح امروز قبل از اینکه تجمع خود را برای دومین روز مقابل ساختمان سازمان خصوصی سازی ادامه دهیم به ساختمان قوه قضائیه مراجعه کردیم و نامه‌ای را برای پیگیری از وضعیت شغلی‌مان به دفتر رئیس قوه قضائیه دادیم”.

کارکنان سهام عدالت در خاتمه در خصوص معوقات مزدی خود نیز گفتند: “به ‌صورت مشخص آنچه از مطالبات مزدیمان باقی مانده مربوط به سال‌های ۹۷ و ۹۸ تا به امروز می‌شود و هم‌اکنون به دنبال وصول معوقات مزدی و تحقق امنیت شغلی خود هستیم”.

تجمع مدیران دفاتر پیشخوان دولت

به گزارش روزنامه قانون، امروز دوشنبه ۱۳ مردادماه ۱۳۹۹، شماری از مدیران دفاتر پیشخوان دولت در اعتراض به تصمیم اخذ شده در راستای کاهش کارمزد پستی آن‌ها مقابل اتحادیه خود تجمع کردند و خواستار رسیدگی مسئولان و تجدید نظر در این زمینه شدند.

بر اساس این گزارش، پیش از این براساس مصوبه‌ای ۴۰ درصد از قیمت تمام شده خدمات بخش پستی به بخش قبول تعلق می‌گرفت که دفاتر پیشخوان آن را دریافت می‌کردند، اما با شکایت دفاتر و رای دیوان عدالت اداری میزان ۴۰ درصد، ابطال شده است.

تجمع کارگران شاغل در پالایشگاه جفیر

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۱۳مرداد ماه ۱۳۹۹، کارگران شاغل در پالایشگاه جفیر واقع در در ۵۰ کیلومتری غرب اهواز، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان دست به تجمع زدند.

این کارگران که از طرف شرکت پیمانکاری آتروپارت در این میدان نفتی مشغول به کارند، خواستار افزایش حقوق و توجه مسئولان به مشکلات معیشتی اقتصادیشان هستند.

تجمع نیروهای اخراجی اجرائیات شهرداری اهواز

به گزارش عصر جنوب، امروز دوشنبه ۱۳مرداد ماه ۱۳۹۹، جمعی از نیروهای اجرائیات شهرداری اهواز در مقابل ساختمان شورای شهر این شهرستان تجمع کردند.

معترضان که از نیروهای اخراج شده اجرائیات شهرداری اهواز هستند، با حضور در این تجمع خواستار بازگشت به کار خود و همکارانشان شدند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید