خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  معوقات مزدی پرسنل بیمارستان امیرالمومنین گناوه و کارگران شهرداری بندر امام

معوقات مزدی پرسنل بیمارستان امیرالمومنین گناوه و کارگران شهرداری بندر امام

خبرگزاری هرانا – پرسنل بیمارستان امیرالمومنین شهرستان گناوه از معوقات مزدی ۷ ماهه و کارگران شهرداری بندر امام نیز از معوقات مزدی ۸ ماهه خود خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یکی از پرسنل بیمارستان امیر المومنین شهرستان گناوه از عدم پرداخت حقوق پرسنل این بیمارستان با گذشت بیش از ۷ ماه خبر داد.

به گفته وی “نیروهای پرسنلی این بیمارستان ۷۴ نفر هستند که سابقه کاری آنها بین ۵ تا ۱۰ سال است. اغلب کارکنان نیروهای ساعتی هستند و تاکنون به نیروهای شرکتی و قراردادی تبدیل وضعیت نشده اند”.

وی ادامه داد: “تاکنون بارها برای حل مشکل به اداره کار شهرستان مراجعه کرده‌ایم ولی نتیجه‌ای نداشته است. با وجود اینکه در این شرایط سخت کرونا حاضر نشدیم دست از خدمت به مردم برداریم و کارمان را رها کنیم ولی مسئولان بیمارستان باز هم حاضر به انعقاد قرار داد با ما نشدند و این در حالی است که اکثر پرسنل متاهل و دارای چند سر عائله هستند”.

این منبع آگاه افزود: “در حال حاضر بیش از ۷ ماه است که حقوق پرسنل پرداخت نشده و در طی سال هایی که در این بیمارستان کار می کنم هیچگونه سابقه بیمه ای برای مان لحاظ نشده است. به مسئولان بیمارستان که مراجعه کرده ایم می‌گویند شرایط همین است و هرکسی ناراضی است می تواند برود و یا برای پرداخت حقوق معوقه وعده امروز و فردا را می دهند”.

وی تصریح کرد: “فرماندار به تازگی وعده داده به مرور مطالبات پرسنل پرداخت خواهد شد که با گذشت یک هفته هنوز خبری نشده است. تاکنون چند بار داخل ساختمان بیمارستان تجمع کرده ایم ولی بی فایده بوده است”.

مطالبات مزدی کارگران شهرداری بندر امام

به گزارش ایلنا، جمعی از کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری بندر امام، از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود علیرغم قول پرداخت از طرف مدیران شهری خبر دادند.

این کارگران که گفته شده تعداد آنها حدود ۸۰۰ نفر است، گفتند: “مهمترین موضوع در شهرداری بندر امام که باعث تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان و کارگران شده است، مربوط به کمبود منابع مالی شهرداری می‌شود که باعث شده صورت وضعیت های مالی پیمانکاران به موقع پرداخت نشود”.

کارگران اظهار داشتند: “با پیگیری این موضوع از سوی کارگران، برخی مدیران شهری در روز ششم تیرماه وعده کرده بودند یک ماه از معوقات مزدی کارگران را در روز های آینده پرداخت می کنند و منابع مالی آن هم تامین شده است”.

به گفته آنها: “شهردار تمام تلاش خود را برای پرداخت مطالبات کارگران انجام می‌دهد اما این بدهی‌ها مربوط به سالهای گذشته و زمانی است که مسئولان وقت آن را به‌صورت جدی پیگیری نکرده بودند و امروز تبعات آن متوجه کارگران شده است”.

کارگران درباره مطالبات خود تصریح کردند: “در حال حاضر کارگران شهرداری بندر امام حدود ۸ ماه مطالبات معوقه دارند که این موضوع آنها را در شرایط سخت مالی قرار داده است”.

گفتنی است، این کارگران، روز ۱ خرداد جهت پیگیری مطالبات مزدی ۵ ماهه خود در مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان ماهشهر دست به تجمع اعتراضی زدند و هفته گذشته نیز از معوقات مزدی ۸ ماهه خود خبر داده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید