خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹, 26th of October 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ ساعت ۰:۰۳:۴۱

    خانه  > کارگران  >  دستکم ۱۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۱۲ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۱۱ مردادماه، گروهی از رانندگان اتوبوس شهری کرمانشاه در ترمینال کاویانی این شهرستان، گروهی از اهالی روستای آقمشهد، کارگران نیشکر هفت تپه در چهل و هشتمین روز از اعتصابشان در مقابل فرمانداری شهر شوش، شماری از کارکنان پالایشگاه نفت سنگین قشم در محوطه این پالایشگاه، حدود ۱۰۰ نفر از کارگران شرکت هپکو در زیر پل بختیاری شهر اراک، شماری از کارکنان پالایشگاه های آبادان، لامرد، پارسیان و کنگان در محوطه این پالایشگاه ها، جمعی از دوستداران محیط زیست در شهرستان دشتی در تنگ شیرینه این شهرستان، گروهی از کارگران شهرداری کوت عبدالله در مقابل استانداری خوزستان و شماری از کارکنان کاشی اصفهان در مقابل درب این کارخانه در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از عصرباختر، امروز شنبه ۱۱ مردادماه ۱۳۹۹، گروهی از رانندگان اتوبوس شهری کرمانشاه در ترمینال کاویانی این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع کنندگان خواسته خود را پرداخت یارانه سال ۱۳۹۸و حق بیمه بیکاری ۲ ماه تعطیلی در روزهای شیوع ویروس کرونا، عنوان کردند.

این رانندگان که پیش از این نیز تجمعات اعتراضی مشابهی را در مقابل شهرداری و استانداری کرمانشاه جهت پیگیری مطالبات مزدی خود برگزار کرده بودند.

تجمع اهالی روستای آقمشهد

به گزارش اسکان نیوز، امروز شنبه ۱۱ مردادماه ۱۳۹۹، گروهی از اهالی روستای آقمشهد واقع در شهرستان ساری، در اعتراض به وقف جنگل‌های اطراف این روستا، دست به تجمع اعتراضی زدند.

اهالی روستای آقمشهد دلیل تجمع خود را اعتراض به وقف ۵۶۰۰ هکتار از جنگل‌های اطراف این روستا عنوان کرده و گفتند: “جنگل منابع ملی و میراث جهانی است  و نمی توان یک میراث ملی و جهانی را وقف کرد”.

تجمع کنندگان افزودند: “وقفی بودن جنگل های ملی، علاوه بر آنکه غیرقانونی است، عوارض و مشکلات بسیاری را برای مردمان حاشیه آن مناطق ایجاد می کند که تخریب جنگل و ویلاسازی و سیل تنها بخشی از آنهاست”.

تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

به گزارش ایلنا، امروز شنبه ۱۱ مردادماه ۱۳۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه در چهل و هشتمین روز از اعتصابشان با تجمع در مقابل فرمانداری شهر شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

معترضان مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

این تجمع در حالی برگزار شد که ۳ نفر از نمایندگان مجلس به نام‌های «علی خضریان»، «احمد نادری» و «سید نظام الدین موسوی» در جمع کارگران حضور یافتند.

جمعی از کارگران گفتند: “با توجه به اینکه دولت صرفا وعده داده است که دستمزدهای عقب افتاده کارگران پرداخت می‌شود، از نمایندگان مجلس انتظار داریم که امور را به صورت میدانی از دولت پیگیر شوند و در مجلس از دولت بپرسند که چرا از کارفرما تضمین‌های محکمی برای پرداخت دستمزدها نمی‌گیرد؛ در حالی که کارفرما مرتب به دولت وعده می‌داد که پرداخت دستمزدها عقب نمی‌افتد”.

آنها افزودند: “هنوز دستمزدهای اردیبهشت، خرداد و تیر پرداخت نشده است؛ از این رو انتظار داریم اگر وعده‌ای می‌دهند، آن وعده را عملیاتی کنند و یک گام به جلو بگذارند”.

تجمع کارکنان پالایشگاه نفت سنگین قشم

به گزارش ایلنا، امروز شنبه ۱۱ مردادماه ۱۳۹۹، شماری از کارکنان پالایشگاه نفت سنگین قشم در محوطه این پالایشگاه دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع کنندگان دلیل تجمع خود را عدم پرداخت معوقات مزدی خود عنوان کردند.

تجمع کارکنان پالایشگاه های جنوب کشور

به گزارش فراز، امروز شنبه ۱۱ مردادماه ۱۳۹۹، شماری از کارکنان پالایشگاه های آبادان، لامرد، پارسیان و کنگان دست به تجمع اعتراضی زدند.

تجمع کنندگان دلیل تجمع خود را عدم پرداخت معوقات مزدی خود عنوان کردند.

تجمع کارگران هپکو

به گزارش خبرگزاری دانشجو، امروز شنبه ۱۱ مردادماه ۱۳۹۹، حدود ۱۰۰ نفر از کارگران شرکت هپکو در زیر پل بختیاری شهر اراک دست به تجمع اعتراضی زدند.

عبدلی، فعال کارگری گفت: “صبح امروز حدود ۱۰۰ نفر از کارگران شرکت در اعتراض به نبود کار و عدم پرداخت حقوق خود اعتراض کردند”.

وی با بیان اینکه کارگران به دنبال دریافت حقوق خود از طریق رونق کار و تولید در کارخانه هستند، افزود: “مدیریت چند هفته است کارخانه نمی‌آید یا اگر هم حضور دارند، بعدازظهر و یا به صورتی است که با کارگران برخوردی نداشته باشد”.

این فعال کارگری ادامه داد: “بخشی از امتیازات پرسنل را به صورت غیرقانونی کسر کردند تا مزایای کمتری به آنان تعلق گیرد. البته از طریق اداره کار موضوع را پیگیری کردیم و قرار شد که امتیازات کارکنان را پرداخت کنند”.

وی با بیان اینکه اعتراض اصلی کارگران به بی توجهی مدیریت کارخانه به تولید است، افزود: “با کمترین هزینه می‌توانیم چند بیل مکانیکی تولید کنیم، اما حالا مدیریت بعد از ۷۰ روز که حقوق پرسنل را پرداخت نکرده، به کارگران می‌گوید که قطعات و کسری این بیل‌ها را ردیف کنید تا بعد از فروش، حقوق پرسنل را پرداخت کنیم”.

عبدلی با اشاره به اینکه از سال‌های ۹۵ و ۹۶ حدود یک میلیارد سنوات پرسنل هپکو نزد شرکت مانده است، ادامه داد: “سنوات پرسنل هم پرداخت نشده؛ بخشی از سنوات کارکنان شب عید با پیگیری خودشان پرداخت شد و مابقی هم مانده است”.

تجمع دوستداران محیط زیست در شهرستان دشتی

به گزارش همشهری، امروز شنبه ۱۱ مردادماه ۱۳۹۹، جمعی از دوستداران محیط زیست در شهرستان دشتی برای چندمین بار با تجمع در تنگ شیرینه این شهرستان گلایه خود را به فعالیت معدن مرمریت در این منطقه اعلام کردند.

 این فعالان زیست‌محیطی گفتند: “تنگ شیرینه کوه بیرمی با تنوع حیات‌وحش، زیستگاه گونه‌های مختلف جانوری اعم از پرندگان، خزندگان، پستانداران و ماهی‌ها است و علاوه بر آن عمارت تاریخی شیرینه نیز در آن قرار دارد که ساخت معدن در این تنگه باعث تخریب محیط ‌زیست و صدمه به آثار تاریخی می‌شود”.

فرهاد قلی نژاد، مدیرکل حفاظت محیط‌ زیست استان بوشهر عنوان کرد: “واحد سنگ مرمریت دشتی مجوز فعالیت خود را از سازمان صنعت، معدن و تجارت گرفته اما طبق قانون برای فعالیت باید مجوز سازمان محیط ‌زیست را نیز کسب کند که چنین مجوزی از طرف ما صادر نشده است”.

تجمع کارگران شهرداری کوت عبدالله

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۱۱ مردادماه ۱۳۹۹، گروهی از کارگران شهرداری کوت عبدالله در مقابل استانداری خوزستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

این کارگران دلیل تجمع خود را عدم پرداخت معوقات مزدی خود عنوان کردند.

تجمع کارکنان کاشی اصفهان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز شنبه ۱۱ مردادماه ۱۳۹۹، شماری از کارکنان کاشی اصفهان در مقابل درب این کارخانه تجمع کردند.

تجمع کنندگان دلیل تجمع خود را عدم دریافت حق سنوات خود عنوان کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید