خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  بازداشت ۶ گرداننده کانال‌های فعال در حوزه فروش لباس در اردبیل

بازداشت ۶ گرداننده کانال‌های فعال در حوزه فروش لباس در اردبیل

خبرگزاری هرانا – رئیس پلیس فتا استان اردبیل، گفت که شش تن از گردانندگان صفحات و کانال‌های فعال در حوزه فروش لباس و تبلیغ مدهای “غیرمتعارف” بازداشت و به مراجع قضایی معرفی شدند. ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، رئیس پلیس فتا استان اردبیل از شناسایی شش ادمین فعال در زمینه تبلیغ و فروش لباس‌هایی که آنها را “نامتعارف” خوانده است خبر داد.

علی قهرمان طالع، در این خصوص گفت: “مأموران پلیس فتا تعداد شش نفر از ادمین‌ها را ضمن دعوت به این پلیس با هماهنگی مراجع قضایی، بازداشت و پس از تشکیل پرونده، جهت سیر مراحل دادرسی به مقامات قضایی تحویل دادند”.

در این گزارش به هویت افراد بازداشت شده و محل نگهداری آنها اشاره‌ای نشده است.

تحمیل سبک زندگی و مبارزه با آنچه “سبک غربی” زندگی خوانده می شود از نخستین سال های عمر حکومت جمهوری اسلامی در ایران محل کشمکش بین شهروندان و حکومت بوده است.

این تحمیل شیوه در حالی است که اعلامیه جهانی حقوق بشر در ماده ۳ چنین بیان می کند: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد و در اصل ۱۲ نیز آمده نباید در زندگی خصوصی، امور خانوادگی، اقامتگاه یا مکاتبات هیچ‌کس مداخله‌های خودسرانه صورت گیرد یا به شرافت و آبرو و شهرت کسی حمله شود. در برابر چنین مداخله‌هایی برخورداری از حمایت قانون حق هر شخصی است.

 ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید