خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  وزارت اطلاعات ایران از بازداشت جمشید شارمهد خبر داد

وزارت اطلاعات ایران از بازداشت جمشید شارمهد خبر داد

خبرگزاری هرانا – وزارت اطلاعات ایران با صدور اطلاعیه ای از بازداشت یک شهروند به نام “جمشید شارمهد” خبر داد. آقای شارمهد که به نظر می رسد دارای تابعیت مضاعف آمریکا است پس از ناپدید شدن “فرود فولادوند” بنیانگذار “انجمن پادشاهی” در سال ۸۵ در کشور ترکیه، مدعی رهبری یکی از شاخه های این تشکل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، طبق اعلام وزارت اطلاعات ایران، جمشید شارمهد، به عنوان رهبر گروه تندر بازداشت شد.

این سازمان با اعلام این خبر مدعی شد: “جمشید شارمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر است که از آمریکا عملیات مسلحانه و خرابکارانه در ایران را هدایت می‌کرد. شارمهد در سال ۱۳۸۷ عملیات انفجار در حسینیه سیدالشهدای شیراز را طراحی و هدایت کرد. در آن اقدام تروریستی، ۱۴ نفر کشته و ۲۱۵ نفر از زخمی شدند”.

در متن اطلاعیه به هویت فرد بازداشت شده اشاره ای نشده است اما روزنامه ایران و سایر رسانه های نزدیک به دستگاه امنیتی از جمله “هابیلیان” هویت او را جمشید شارمهد اعلام کردند.

در این گزارش به محل بازداشت و نگهداری این شهروندکه به نظر می آید دارای تابعیت مضاعف آمریکا است اشاره ای نشده است.

فرود فولادوند، بنیانگذار انجمن پادشاهی در سال ۸۵ به همراه دو نفر از همراهان خود در استان حکاری کشور ترکیه ناپدید شد. پس از آن جمشید شارمهد مدعی شد هدایت بخشی از این انجمن را بر عهده گرفته است، هر چند رزیتا منطقی، سخنگوی وقت این انجمن همواره این ادعا را رد می کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید