خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  رئیس فراکسیون کارگری: پیمانکار و شهرداری منطقه ۷ در حادثه مرگ و مصدومیت سه کارگر مقصرند

رئیس فراکسیون کارگری: پیمانکار و شهرداری منطقه ۷ در حادثه مرگ و مصدومیت سه کارگر مقصرند

خبرگزاری هرانا – رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران با اشاره به حادثه برخورد یک دستگاه خودروی سواری با سه کارگر خدمات شهری شهرداری تهران که به فوت یک کارگر و مصدومیت شدید دو کارگر دیگر منجر شد، گفت که “اساسا در اتوبان‌ها پیمانکاران اجازه ندارند، از کارگران استفاده کنند و اقدامات مربوط به خدمات شهری حتما باید توسط ماشین‌های مربوطه در این زمینه و به صورت مکانیزه انجام شود. قطعا در این زمینه پیمانکار و شهرداری منطقه ۷ مقصر هستند و حتما این مساله پیگیری خواهد شد”.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران از مقصر بودن پیمانکار در حادثه فوت و مصدومیت کارگران خدمات شهری خبر داد.

«افشین حبیب‌زاده» رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران درباره حادثه برخورد یک دستگاه خودروی سواری با سه کارگر خدمات شهری شهرداری تهران که به فوت یک کارگر و مصدومیت شدید دو کارگر دیگر منجر شد، اظهار داشت: “این کارگران شاغل در حوزه پسماند و زیر نظر شرکت‌های پیمانکاری همکار با شهرداری تهران مشغول به کار بودند”.

رئیس کمیته نظارت شورای شهر تهران با بیان اینکه در گذشته نیز اتفاق مشابهی رخ داده و به شهرداری در این زمینه تذکر داده  شده بود، تصریح کرد: “اساسا در اتوبان‌ها پیمانکاران اجازه ندارند، از کارگران استفاده کنند و اقدامات مربوط به خدمات شهری حتما باید توسط ماشین‌های مربوطه در این زمینه و به صورت مکانیزه انجام شود”.

رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران ادامه داد: “قطعا در این زمینه پیمانکار مقصر است، چرا که حق ندارد از کارگران در آزادراه‌ها استفاده کند و حتما این مساله پیگیری خواهد شد. منتظر گزارش کامل هستیم تا اقدامات بعدی را انجام دهیم”.

حبیب زاده با بیان اینکه تقصیر در این زمینه متوجه شهرداری منطقه ۷ نیز است، گفت: “در حادثه پل سید خندان علاوه بر پیمانکار قطعا شهرداری منطقه ۷ نیز متوجه قصور شده است، چرا که شهرداری ناظر دارد و این اتفاق  روی پل افتاده و ناظرین نباید اجازه می‌دادند کارگران روی پل مشغول به کار شوند”.

رئیس کمیته نظارت شورای شهر تهران در خصوص تامین هزینه‌های درمانی دو کارگری که آسیب دیده‌اند، گفت: “شهرداری هم در این زمینه کمک می‌کند، اما مسئولیت این اتفاق با پیمانکار است که با شهرداری در حال همکاری است”.

در ساعت ۱۰ و ۴۵ دقیقه روز گذشته ۱۰ مرداد ۹۹، در مسیر شرق به غرب بزرگراه شهید سلیمانی (رسالت) روی پل سید خندان یک دستگاه سواری L۹۰ در حال حرکت بود که با ۳ نفر از کارگران شهرداری که مشغول نظافت معبر بودند برخورد کرد. در طی این حادثه یک کارگر جان باخت و دو کارگر دیگر مصدوم شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید