خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  مقصود فضلی چیمن زمین، از زندان تبریز آزاد شد

مقصود فضلی چیمن زمین، از زندان تبریز آزاد شد

خبرگزاری هرانا – مقصود فضلی چیمن زمین، فعال ترک (آذربایجانی) روز پنج‌شنبه ۹ مرداد با تودیع قرار وثیقه از زندان تبریز آزاد شد. روز پنجشنبه ۲۶ تیرماه تجمعی اعتراضی در پی فراخوان قبلی و در واکنش به تحولات منطقه در مقابل ساختمان کنسولگری جمهوری آذربایجان در تبریز و همچنین تجمعاتی مشابه در تهران و ارومیه صورت گرفت. در پی برگزاری این تجمعات شماری از شهروندان از جمله این افراد بازداشت و تعدادی در پی احضار به نهادهای امنیتی بازداشت شدند. از میان بازداشت شدگان حکیمه احمدی و حمید جباری کماکان در بازداشت بسر می‌برند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنج‌شنبه ۹ مردادماه ۱۳۹۹، مقصود فضلی چیمن زمین با تودیع قرار وثیقه از زندان تبریز آزاد شد.

آزادی این شهروند با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

اتهامات آقای فضلی چیمن زمین “اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و اخلال در نظم عمومی” عنوان شده است.

مقصود فضلی چیمن زمین روز پنج‌شنبه ۲۶ تیرماه در جریان تجمعی اعتراضی در تبریز بازداشت و به زندان این شهر منتقل شد.

این تجمع در پی فراخوان قبلی و در واکنش به تحولات منطقه تجمعی اعتراضی در مقابل ساختمان کنسولگری جمهوری آذربایجان در تبریز و همچنین تجمعاتی مشابه در تهران و ارومیه برگزار شد.

در پی برگزاری این تجمعات شماری از شهروندان بازداشت و تعدادی در پی احضار به نهادهای امنیتی بازداشت شدند.

از میان بازداشت شدگان حکیمه احمدی و حمید جباری کماکان در زندان‌های تبریز و اوین در بازداشت بسر می‌برند.

پیشتر نیز شیوا مجرد، فرید خورشیدی،  سالار طاهرافشار، سهند بهنمون و سعید بهنمون در ارومیه، رسول رضوی، یاسمین ظفری، رحیم و سعدالله ساسانی در تبریز، حسین شهیدی، هادی علیشی و یعقوب مجیدی در تهران آزاد شدند.

از میان این افراد “سالار طاهر افشار، رحیم ساسانیان، حکیمه احمدی، سعدالله ساسانیان و رسول رضوی” پیش از این نیز به دلیل فعالیت‌های مسالمت‌آمیز خود سابقه بازداشت و یا محکومیت دارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید