خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز جمعه ۱۰ مرداد، گروهی از شهروندان ساکن شهرستان های دشتی و تنگستان در استان بوشهر، در کنار عمارت تاریخی شیرینه، کارگران نیشکر هفت تپه در چهل و هفتمین روز از اعتصابشان در مقابل ساختمان فرمانداری شوش و  شماری از معلمان خرید خدمات اصفهان در مقابل دفتر نماینده این شهر در مجلس شورای اسلامی، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۹، گروهی از شهروندان ساکن شهرستان های دشتی و تنگستان در استان بوشهر، در اعتراض به فعالیت دوباره معدن سنگ مرمریت در کنار عمارت تاریخی شیرینه و بزرگترین چشمه آب شیرین منطقه، دست به تجمع زدند.

سید کریم موسوی فعال محیط زیست، در این خصوص، گفت: “از آنجا که کوه‌خواری طعم دلپذیری در این روزها برای زیاده‌خواهان دارد در کنار خبرهای ناگوار دیگر که از بام سرافراز ایران”دماوند” و آتش سوزی دیگر کوه های کشورمان را می شنویم، معدن مرمریت تنگه “شیرینه” کوه “بیرمی” نیز با وجود مقاومت نزدیک به ۲ سال مردم شهرستان دشتی جهت ابطال پروانه این معدن، متاسفانه دوباره آغاز به کار کرده است”.

وی ادامه داد: “عصر دیروز زن و مرد، پیر و جوان و حتی کودکان خردسال به نشانه اعتراض در گرمای شرجی بالای ۵۰ درجه منطقه به نشانه اعتراض پس از پیاده روی در کوه بیرمی در مقابل این معدن تجمع کردند”.

چهل و هفتمین روز تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه در چهل و هفتمین روز از اعتصابشان با تجمع در مقابل فرمانداری شهر شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

معترضان مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

تجمع معلمان خرید خدمات در اصفهان

به گزارش صدا و سیما،  امروز جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹، شماری از معلمان خرید خدمات اصفهان در مقابل دفتر نماینده این شهر در مجلس شورای اسلامی، دست به تجمع زدند.

معترضان علت اجتماع خود را اعتراض به عدم تبدیل وضعیت کاری خود، عنوان کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید