خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز جمعه ۱۰ مردادماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۹ کارگر در حوادثی جداگانه در شهرهای ساوه، اصفهان، تبریز و تهران دچار حادثه شدند. در این حوادث ۲ کارگر جان خود را از دست داده و ۷ کارگر دیگر مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، امروز جمعه ۱۰ مردادماه ۱۳۹۹، ۲ کارگر در حین کار در یک ساختمان نیمه کاره در شهرستان ساوه، بر اثر برق گرفتگی از ارتفاع سقوط کرده و مصدوم شدند.

بر اساس این گزارش، به دنبال وقوع این حادثه در ساعت ۹:۵۵، یک تیم عملیاتی به محل حادثه واقع در شهرک فجر فاز ۲ اعزام شدند.

نیروهای اعزامی به محض رسیدن با رعایت نکات ایمنی افراد حادثه دیده را پایین آورده و تحویل عوامل اورژانس در صحنه دادند.

مرگ یک کارگر در اصفهان

به گزارش رکنا، امروز جمعه ۱۰ مردادماه ۱۳۹۹، یک کارگر ۳۵ ساله در اصفهان بر اثر ریزش آوار جان خود را از دست داد.

فرهاد کاوه آهنگران، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان گفت: “این حادثه ساعت ۹ و ۲۵ دقیقه امروز توسط شهروندان خیابان میرزاطاهر به سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی اعلام شد”.

وی افزود: “تیم امداد و نجات آتش‌نشانی شامل ۱۰ نیروی عملیاتی همراه با تجهیزات تخصصی و افسر شیفت به محل اعزام شدند”.

وی با اشاره به اینکه در این حادثه کارگر جوان در زیر آوار مدفون شده بود ادامه داد: “برخلاف تلاش سریع آتش نشانان و انجام احیای قلبی- ریوی روی این کارگر وی جان خود را از دست داده بود”.

مصدومیت ۳ کارگر در تبریز

به گزارش ایلنا، امروز جمعه ۱۰ مردادماه ۱۳۹۹، وحید شادی ‌نیا، سخنگوی اورژانس آذربایجان شرقی از مصدوم شدن سه کارگر در حادثه ریزش آوار در خیابان بهار تبریز خبر داد.

وی ضمن اعلام این خبر گفت: “بعد از ظهر امروز با گزارش وقوع حادثه آوار در ساختمان در حال تخریبی در خیابان شهید رنجبر و گرفتاری شدن کارگران در زیر آوار، آمبولانس‌های اورژانس به محل حادثه اعزام شدند و عملیات امدادرسانی را انجام دادند”.

زبردست، مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز نیز در این خصوص عنوان کرد: “در این حادثه ساختمان مستهلک به هنگام تخریب دچار ریزش شد”.

وی افزود: “۲ کارگر در این حادثه آسیب جدی ندیدند، ولی کارگر دیگر در زیر آوار گرفتار و بر اثر سنگینی آوار دچار تنگی نفس شدید شده بود که تیم اعزامی با رعایت اصول ایمنی و امداد و نجات در عملیات آوار به کارگر دست یافته و با نصب دستگاه تنفسی او را نجات دادند”.

زبردست ادامه داد: “آتش نشانان پس از رها سازی کارگر مصدوم، وی را برای مداوا در اختیار عوامل اورژانس قرار دادند”.

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در تهران

به گزارش ایلنا، امروز جمعه ۱۰ مردادماه ۱۳۹۹، احسان مومنی، رئیس اداره تصادفات پلیس راهور فاتب از فوت و مصدومیت ۳ کارگر به دلیل برخورد با یک خودر سواری خبر داد.

وی اظهار داشت: “در ساعت ۱۰:۴۵ دقیقه امروز در مسیر شرق به غرب بزرگراه شهید سلیمانی (رسالت) روی پل سید خندان یک دستگاه سواری L۹۰ در حال حرکت بوده که با ۳ نفر از کارگران شهرداری که مشغول نظافت معبر بودند برخورد می کند”.

احسان مومنی افزود: “یک نفر از کارگران در محل حادثه فوت شد. دو کارگر دیگر نیز مصدوم شده و توسط عوامل اورژانس به مراکز درمانی منتقل شدند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید