خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  کار در دمای طاقت فرسا؛ مصدومیت یک کارگر بر اثر گرمازدگی در بندر ماهشهر

کار در دمای طاقت فرسا؛ مصدومیت یک کارگر بر اثر گرمازدگی در بندر ماهشهر

خبرگزاری هرانا – امروز جمعه ۱۰ مرداد، یکی از کارگران شرکت‌های پیمانکاری شرکت تهران جنوب در بندر ماهشهر بر اثر گرمازدگی حین کار دچار مصدومیت شد. طی هفته گذشته نیز یکی از کارگران همین شرکت بر اثر گرمازدگی حین کار جان خود را از دست داد. فرماندار ماهشهر پیشتر گفته بود که پیش از این نیز از شرکت تهران جنوب برای نداشتن امکانات درمانی و کمک‌های اولیه از سوی مسئولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان شکایت شده بود، اما با این وجود مسئولان شرکت نسبت به این موضوع بی‌توجه بودند. با وجود تاکید کمیته بحران استان خوزستان به کاهش ساعت کاری به دلیل گرمای بی‌سابقه هوا در این منطقه، کارگران این شرکت ۱۲ ساعت در روز را در محل کار مشغول فعالیت هستند. ایران در زمینه‌ی رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از عصر جنوب، امروز جمعه ۱۰ مرداد، یکی از کارگران شرکت‌های پیمانکاری شرکت تهران جنوب در بندر ماهشهر حین کار و بر اثر گرمازدگی از حال رفت.

طی هفته گذشته نیز یکی از کارگران همین شرکت بر اثر گرمازدگی حین کار جان خود را از دست داد.

به گفته فرماندار بندر ماهشهر پیش از این نیز از شرکت تهران جنوب برای نداشتن امکانات درمانی و کمک‌های اولیه از سوی مسئولان شبکه بهداشت و درمان شهرستان شکایت شده بود، اما با این وجود مسئولان شرکت نسبت به این موضوع بی‌توجه بودند.

با وجود تاکید کمیته بحران استان خوزستان به کاهش ساعت کاری به دلیل گرمای بی‌سابقه هوا در این منطقه، کارگران این شرکت ۱۲ ساعت در روز را در محل کار مشغول فعالیت هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید