خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز پنجشنبه ۹ مردادماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر در شهرستان های بابل، نیشابور و اصفهان دچار حادثه شدند. در این حوادث ۲ کارگر دچار مصدومیت شده و ۲ کارگر دیگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از رکنا، یک کارگر در بابل در کارخانه شالیکوبی دچار برق گرفتگی شد و درگذشت.

غلام نیا روشن روابط عمومی اورژانس بابل گفت: “در گزارشی به مرکز دیسپچ اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی بابل مبنی بر برق گرفتگی مرد ۲۷ ساله در بندپی غربی پاری کلا گزارش شد که بلافاصله مرکز دیسپچ اورژانس بابل تکنسین‌های پایگاه خشرودپی را به محل حادثه فرستاد”.

او افزود: “در این حادثه متاسفانه مرد ۲۷ ساله داخل کارخانه شالیکوبی در حال کار با دستگاه خشک کن بود که دچار برق گرفتگی شد”.

روابط عمومی اورژانس بابل گفت: “تکنسین‌های اورژانس بلافاصله پس از اقدامات درمانی مصدوم حادثه را به بیمارستان شهید بهشتی بابل منتقل کردند ولی به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد”.

مرگ یک کارگر در نیشابور

به گزارش رکنا، یک کارگر آرماتوربند در نیشابور در پی سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد.

روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نیشابور گفت: “با اعلام این حادثه به سامانه ١٢۵ بلافاصله یک تیم از نجاتگران ایستگاه یک به محل اعزام شدند”.

وی افزود: “نجاتگران آتش نشان پس از بررسی موقعیت حادثه و مصدوم و هماهنگی با تکنسین های اورژانس ۱۱۵ مصدوم را با استفاده از برانکارد بسکت به آمبولانس منتقل کردند”.

در این گزارش آمده است، این فرد از ناحیه سر، دست و پا دچار آسیب شده بود، این شخص هیچ گونه تجهیزات حفاظت فردی از قبیل کمربند و طنابچه حمایت و کلاه ایمنی نداشته است.

مصدومیت ۲ کارگر در اصفهان

به گزارش رکنا، سخنگوی اورژانس کشور از مصدومیت دو نفر در حادثه حریق در شهرک صنعتی علویجه اصفهان در شرکت الکل سپاهان خبر داد.

مجتبی خالدی با اشاره به وقوع یک حادثه حریق گفت: “محل حادثه در شهرک صنعتی علویجه شرکت الکل سپاهان بوده که در ساعت ۰۹:۰۰ صبح امروز رخ داد”.

او ادامه داد: “در پی این حادثه یک آمبولانس به محل اعزام و دو مصدوم حادثه به مراکز درمانی منتقل شدند”.

سخنگوی اورژانس کشور گفت: “یکی از مصدومین سوختگی ۶۰ درصد دارد و مصدوم دیگر در اثر سقوط از ارتفاع دچار شکستگی فمور شده است”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید