خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  عدم نظارت بر ایمن سازی بند خاکی، جان کودک نیکشهری را گرفت

عدم نظارت بر ایمن سازی بند خاکی، جان کودک نیکشهری را گرفت

خبرگزاری هرانا – روز پنجشنبه ۹ مرداد ماه، یک دختر هفت ساله در روستای «هیتان» از توابع شهرستان نیکشهر واقع در استان سیستان و بلوچستان بر اثر غرق شدگی در بند خاکی جان خود را از دست داد. عدم نظارت دقیق بر ایمن سازی استخرهای کشاورزی و پرورش ماهی و همچنین بندهای خاکی و گودبرداری‌ها و سدسازی‌های غیراصولی در بستر رودخانه‌ها پیشتر نیز باعث بروز حوادث اینچنینی بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کمپین فعالین بلوچ، امروز پنجشنبه ۹ مرداد ماه ۹۹، یک دختر هفت ساله در روستای «هیتان» از توابع شهرستان نیکشهر بر اثر غرق شدگی در بند خاکی غیراصولی جان خود را از دست داد.

بر اساس  این گزارش، بند خاکی که بدون نظارت دستگاه های دولتی ساخته شده بود، باعث تغییر مسیر طبیعی رودخانه و ورود آب به داخل گودالی شده که در این بند حفر شده و غرق شدن «شمیم» را به دنبال داشته است.

ساکنان روستای «هیتان» با انتقاد از بی توجهی عوامل زیربط و مسئولین شهرستان، خواستار ورود هر چه سریعتر دستگاه‌های دولتی برای مقابله با سد سازی های غیر قانونی و غیراصولی هستند.

عدم نظارت دقیق بر ایمن سازی استخرهای کشاورزی و پرورش ماهی و همچنین بندهای خاکی و گودبرداری‌ها و سدسازی‌های غیراصولی در بستر رودخانه‌ها پیشتر نیز باعث بروز حوادث اینچنینی بوده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید