خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  دادگاه تجدید نظر؛ دو شهروند ساکن پیرانشهر مجموعا به ۵ سال حبس محکوم شدند

دادگاه تجدید نظر؛ دو شهروند ساکن پیرانشهر مجموعا به ۵ سال حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – باپیر برزه و کیوان نژادرسول دو شهروند ساکن پیرانشهر توسط دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی با کاهش حکم روبرو و هر یک به ۲ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شدند. این شهروندان پیشتر توسط همین شعبه هر یک به چهار سال حبس تعزیری محکوم شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، طی روزهای گذشته، حکم محکومیت “باپیر برزه” و “کیوان نژادرسول” شهروندان ساکن پیرانشهر، در شعبه‌ی یکم دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی، کاهش پیدا کرد.

بر اساس این گزارش، حکم محکومیت این شهروندان هرکدام از چهار سال حبس به دو سال و نیم حبس تعزیری کاهش پیدا کرد.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: ” کاهش محکومیت این افراد با اجرای مصوبه‌ی مجلس شورای اسلامی مبنی بر کاهش مجازات حبس تعزیری صورت گرفته است و حکم در همان شعبه‌ای تغییر کرد که‌ در آن مورد تجدیدنظر قرار گرفته بود.”

باپیر برزه و “کیوان نژادرسول در تاریخ ۱۹ آذرماه ۹۷، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و توسط شعبە‌ی ١٠٢ دادگاه کیفری این شهرستان از بابت اتهام “همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام” به ترتیب به ۸ ماه و ۴ سال حبس تعزیری محکوم شدند. این شهروندان همزمان با صدور رأی دادگاه بدوی، با تودیع وثیقه آزاد شده بودند.

حکم محکومیت باپیر برزه در شعبه‌ی یکم دادگاه تجدیدنظر ارومیه ۴ سال حبس افزایش یافت و حکم صادره دادگاه بدوی کیوان نژادرسول در همین شعبه به ۴ سال حبس تقلیل پیدا کرد.

باپیر برزه فرزند عثمان از اهالی روستای چیانه از توابع شهرستان پیرانشهر و کیوان نژادرسول فرزند محمد از اهالی روستای شین‌آباد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید