خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز چهارشنبه ۸ مردادماه، شماری از کارگران نیشکر هفت تپه در مقابل ساختمان فرمانداری شوش، جمعی از کارگران شهرداری سریش‌‌آباد واقع در استان کردستان در مقابل ساختمان شهرداری این شهر، کارگران میدان نفتی آزادگان شمالی، جمعی از شهروندان در تبریز و خانواده‌های ۵ معترض محکوم به اعدام اصفهان در مقابل ساختمان دادگستری نیکبخت این شهر با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه در چهل و پنجمین روز از اعتصابشان با تجمع در مقابل فرمانداری شهر شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

تجمع  کارگران شهرداری سریش‌‌آباد

به گزارش ایلنا، روز سه شنبه ۷ مردادماه ۱۳۹۹، جمعی از کارگران شهرداری سریش‌‌آباد واقع در استان کردستان، در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدیشان مقابل ساختمان شهرداری این شهر تجمع کردند.

این کارگران که چهار ماه حقوق معوق دارند، می‌گویند: “آخرین دستمزدی که گرفتیم، مربوط به اسفندماه سال گذشته است و بعد از آن دیگر حقوق نگرفتیم”.

این کارگران از عدم پرداخت حق بیمه‌های خود نیز انتقاد دارند و می‌گویند: “حتی حق بیمه‌های ما نیز به موقع به حساب تامین اجتماعی واریز نمی‌شود”.

این در حالیست که مسئولان شهرداری سریش‌آباد، وجود نیروی مازاد در شهرداری و کمبود نقدینگی و اعتبار را دلیل تاخیر در پرداخت معوقات مزدی کارگران اعلام کرده‌اند.

تجمع کارگران میدان نفتی آزادگان شمالی

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹، کارگران میدان نفتی آزادگان شمالی دست از کار کشیده و  تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، اعتصاب این کارگران در اعتراض به پیشنهاد دستمزد پایین از جانب شرکت ایران افق صورت گرفته است.

میدان آزادگان شمالی در واقع بخش شمالی میدان آزادگان می‌باشد که مساحتی حدود ۴۶٠ کیلومتر مربع را داراست. این میدان در ۱۲۰ کیلومتری جنوب غربی اهواز، در منطقه مرز مشترک ایران و عراق و عمدتاً در تالاب هورالعظیم واقع شده است.

 

تجمع مردمی شهروندان تبریزی در اعتراض به قطع مکرر آب آشامیدنی

به گزارش کولبر نیوز، روز چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹، تعدادی از شهروندان ساکن تبریز در اعتراض به قطع مکرر آب در بخشهایی از این شهرستان دست به تجمع زده و خواستار پیگیری مسئولان برای رفع این مشکل شدند.

بر اساس این گزارش، بیش از دو ماه است که آب آشامیدنی در منازل مسکونی شهروندان در این شهرستان به دلایلی نامعلوم قطع می‌شود و تاکنون اقدامی از سوی مسئولان برای رفع این مشکل صورت نگرفته است.

 

تجمع مردمی در اصفهان

به گزاش منو تو، امروز چهارشنبه ۸ مردادماه ۱۳۹۹، خانواده‌های چند تن از معترضان آبان ماه سال گذشته در اصفهان با در دست داشتن بنری با مضمون اعدام نکنید، در مقابل دادگستری نیکبخت این شهر دست به تجمع زدند.

گفتنی است که اخیرا ۱۳ متهم اعتراضات مربوط به دیماه ۹۶ در خمینی شهر مورد محاکمه قرار گرفتند و ۵ تن از آنان به نامهای مهدی صالحی قلعه شاهرخی، محمد بسطامی، مجید نظری کندری، هادی کیانی و عباس محمدی در بهمن ۹۸ توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب اصفهان هرکدام به ۲ بار اعدام و ۵ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید