خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی ۵ زندانی از اعدام در شهرهای مختلف

رهایی ۵ زندانی از اعدام در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – پنج زندانی در شهرهای قاین، گرگان، کاشان و زنجان که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، یک زندانی محکوم به اعدام در شهرستان قاین با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافت.

بر اساس این گزارش، اولیای دم با حضور در شعبه اجرای احکام کیفری، رضایت و گذشت خود را اعلام کردند.

حمیدی، رئیس کل دادگستری استان خراسان رضوی گفت: “این قتل در ۱۹ تیر ۹۷ در نزاع دسته جمعی در شهرستان قاین رخ داد که با تلاش شورای حل اختلاف قاین و واحد اجرای احکام کیفری دادگستری استان، خانواده مقتول رضایت و گذشت خود را اعلام کردند”.

رهایی یک زندانی از اعدام در گرگان

به گزارش ایرنا، امروز چهارشنبه ۸ مردادماه ۱۳۹۹، یک زندانی در گرگان که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بود با گذشت اولیای دم از مرگ هایی یافت.

احمد جعفری، رییس شورای حل اختلاف گلستان گفت: “این زندانی که جوانی ۲۸ ساله است، سه سال قبل باعث مرگ فردی در گرگان شده بود”.

وی افزود: “امروز در جلسه‌ای که با پادرمیانی اعضای شعبه دوم صلح و سازش شورای حل اختلاف، ریش سفیدان و بزرگان منطقه و حضور رییس کل دادگستری استان برگزار شد، به دنبال بخشش اولیای دم این متهم از مرگ رهایی یافت”.

رهایی یک زندانی از اعدام در کاشان

به گزارش ایرنا، امروز چهارشنبه ۸ مردادماه ۱۳۹۹، روح‌الله دهقانی، دادستان عمومی و انقلاب کاشان گفت: “یک زندانی محکوم به اعدام با بخشش اولیای دم از پای چوبه دار نجات یافت”.

وی افزود: “صبح امروز در حالی که مقدمات اجرای یک حکم اعدام فراهم بود و طناب دار از سوی اولیای دم به گردن متهم انداخته شد اما خوشبختانه با دعوت اولیای دم به مصالحه، آنها بدون دریافت هیچگونه وجهی از اعدام گذشتند”.

روح‌الله دهقانی عنوان کرد: “با توجه به رضایت اولیای دم، پرونده در مورد جنبه عمومی جرم دوباره به دادگاه فرستاده خواهد شد. با توجه به اینکه متهم در ارتباط با این پرونده بیش از هشت سال در زندان بود، احتمال می‌رود که به زودی آزاد شود”.

رهایی دو زندانی از اعدام در زنجان

به گزارش میزان، دو زندانی که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بودند با گذشت اولیای دم از مرگ رهایی یافتند.

محمد جوادی، مدیر کل زندان‌های استان زنجان گفت: “یکی از این دو زندانی یکی از بانوانی بود که پس از تحمل ۹ سال حبس از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده خود بازگشت”.

وی افزود: “در پی بازدید از زندان مرکزی استان و دیدار چهره به چهره با مددجویان بند نسوان،دستور پیگیری سریع جهت اخذ رضایت احدی ازمددجویان آن بند که به جرم ارتکاب قتل عمد به اعدام محکوم و در زندان نسوان زنجان محبوس شده بود صادر وسپس با تلاش ها و پیگیری های واحد مددکاری زندان،شورای حل اختلاف ویژه زندان و ستاد صبر دادگستری زنجان رضایت اولیای دم جلب و این زندانی به آغوش گرم خانواده خود بازگشت”.

محمد جوادی ادامه داد: “همچنین جوان زندانی که به جرم قتل عمدی به اعدام محکوم و در زندان مرکزی زنجان محبوس بود، با تلاش ها و پیگیری های واحد مددکاری زندان،شورای حل اختلاف ویژه زندان و ستاد صبر دادگستری زنجان باصلح و سازش اولیای دم ازچوبه دار رهایی یافت”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید