خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  تخریب سنگ مزار عزیز پور ولی در تبریز

تخریب سنگ مزار عزیز پور ولی در تبریز

خبرگزاری هرانا – سنگ مزار عزیز پورولی، از فعالین باسابقه منطقه آذربایجان در وادی رحمت تبریز برداشته شد. گفته می‌شود نهادهای امنیتی طی ماه‌های گذشته خواستار برچیدن سنگ مزار شده بودند و نهایتا توسط فرد یا نهاد نامشخصی برداشته شد. عزیز پور ولی از فعالین شناخته شده آذربایجان پیشتر به دلیل فعالیت های مدنی خود، به دفعات بازداشت، محاکمه و زندانی شده بود، وی نهایتا در تاریخ ۱ خرداد ۹۸ بر اثر بیماری در تبریز جان سپرد.

به گزارش هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سنگ مزار عزیز پور ولی، از فعالین باسابقه منطقه آذربایجان در وادی رحمت تبریز برداشته شد.

گفته می‌شود نهادهای امنیتی طی ماه‌های گذشته خواستار برچیدن سنگ مزار شده بودند و نهایتا توسط فرد یا نهاد نامشخصی برداشته شده است.

تخریب و اهانت به مزار مخالفین سیاسی جمهوری اسلامی و اقلیت‌های ملی و دینی امری مسبوق به سابقه است.

بر سنگ قبر آقای پور متنی اعتراضی با مضمون «مملکتی که صاحب ندارد ویران شود بهتر است» نوشته شده بود.

عزیز پور ولی  (عزیزالله پورولی از فعالین باسابقه منطقه آذربایجان پیشتر به دلیل فعالیت های مدنی خود، به دفعات بازداشت، محاکمه و زندانی شده بود. آقای پورولی در تاریخ ۱ خرداد ۹۸ بر اثر بیماری در تبریز جان سپرد.

خردادماه ۹۸ پس از برگزاری مراسم خاکسپاری آقای پور ولی نیز شماری از فعالین ترک (آذربایجانی) توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و یک روز بعد پس از تفهیم اتهام “اخلال در نظم عمومی” آزاد شدند. قرار منع تعقیب این شهروندان  نهایتا در تاریخ ۲۰ تیرماه ۹۸ صادر و در تاریخ ۲۳ تیرماه همان سال به متهمین ابلاغ شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید