خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  دادگاه انقلاب سنندج؛ سه شهروند مجموعا به ۸ سال و ۸ ماه حبس محکوم شدند

دادگاه انقلاب سنندج؛ سه شهروند مجموعا به ۸ سال و ۸ ماه حبس محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – سه شهروند به نام‌های فاضل قیطاسی، آمانج قربانی و سیروان قربانی توسط دادگاه انقلاب سنندج مجموعا به ۸ سال و ۸ ماه حبس محکوم شدند. جلسه دادگاه رسیدگی به این شهروندان پیشتر در تاریخ ۱۲ تیرماه، به همراه هفت تن دیگر در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج برگزار شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از کردپا، سه شهروند توسط دادگاه انقلاب سنندج به حبس محکوم شدند.

بر اساس حکمی که طی روزهای اخیر به این شهروندان ابلاغ شده، «آمانج قربانی» به سه ماه و یک روز حبس تعزیری، «فاضل قیطاسی» به دو ماه حبس تعزیری و پنج سال حبس تعلیقی و «سیروان قربانی» بە سه ماه حبس تعزیری و سه سال حبس تعلیقی محکوم شدە‌اند.

روز پنج‌شنبه ۱۲ تیرماه، جلسه رسیدگی به پرونده این شهروندان به همراه هفت تن دیگر به نام‌های هادی کمانگر، بختیار کمانگر، عیسی فیضی، مهدی قبادی، راشد منتظری، خالد زمان و فرزاد حسینی در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق هواداری و عضویت در یکی از احزاب مخالف نظام” برگزار شد.

این ده فعال محیط زیست طی دی‌ماه و بهمن‌ماه ٩٧ به اتهام “همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام” توسط نیروهای امنیتی در شهرستان کامیاران بازداشت و پس از اتمام بازجویی با قرار وثیقه آزاد شده بودند.فا

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید