خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  شش متهم اقتصادی مجموعا به ۴۴۴ ضربه شلاق محکوم شدند

شش متهم اقتصادی مجموعا به ۴۴۴ ضربه شلاق محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – شش متهم اقتصادی در کنار سایر مجازات ها مجموعا به تحمل ۴۴۴ ضربه شلاق محکوم شدند. ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، روز سه شنبه ۷ مردادماه ۱۳۹۹، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه از صدور حکم قطعی شلاق در کنار سایر مجازات ها برای ۶ متهم اقتصادی طی هفته گذشته خبر داد.

وی با اعلام این خبر گفت: “رسول آشناور به جرم «اخلال در نظام پولی کشور» به ۱۲ سال حبس و ۷۴ شلاق و محرومیت از خدمات دولتی، لقمان عطاری، خالد حسنی، ابوبکر و وفا آشناور به جرم همدستی با متهم ردیف اول، هر کدام به ۱۲ سال حبس و ۷۴ شلاق و محرومیت از خدمات دولتی محکوم شدند. همچنین سعید شریفی به تحمل ۶ سال حبس ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت از خدمات دولتی محکوم شده است”.

ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید