خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹, 25th of July 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ ساعت ۲۲:۵۷:۵۱

    خانه  > اصناف, کارگران  >  معوقات مزدی پرستاران کشور و کارگران شهرداری بندر امام و کلاته رودبار

معوقات مزدی پرستاران کشور و کارگران شهرداری بندر امام و کلاته رودبار

خبرگزاری هرانا – کارگران بخش خدمات و فضای سبز مجموعه شهرداری بندر امام از معوقات ۸ ماهه خود و رئیس شورای شهر کلاته رودبار از معوقات ۳ ماهه کارمندان و کارگران شهرداری این شهر خبر دادند. در خبری دیگر بخشی از پرستاران و کادر درمان کشور از اسفند ماه ۱۳۹۷ مطالبات مزد و کارانه دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از ایلنا، کارگران خدماتی و فضای سبز شهرداری بندر امام خمینی در استان خوزستان حدود ۸ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده طلبکارند.

این کارگران گفتند: “مطالبات ما مربوط به سه ماه معوقات مزدی سال جاری است و الباقی مربوط به سنوات گذشته است”.

آنها از تاخیر مکرر مطالبات خود انتقاد کرده و اظهار داشتند: “تا چه زمانی باید منتظر دریافت مطالبات خود بمانیم؟ ما حدود ۸۰۰ کارگر هستیم که در بخش فضای سبز و خدماتی شهرداری بندر امام خمینی مشغول به کار هستیم؛ اینکه به عنوان کارگر همیشه حقوق‌مان را با تاخیر چندین ماهه می‌گیریم، بماند همچنین چندین ماه معوقات بیمه‌ای داریم که در سوابق بیمه‌ای برای دریافت خدمات درمانی، ما را با گرفتاری‌هایی روبرو کرده است”.

کارگران شهرداری بندر امام با بیان اینکه وضعیت شغلی مشخص نداریم و قراردادهای ما با چندین پیمانکار به صورت سفید امضا و یکسویه است بنابراین از شهردار در مقام کارفرمای اصلی انتظار داریم نظارت خود را بر عملکرد پیمانکاران بیشتر کنند، در ادامه افزودند: “در پیگیری مطالباتمان اخیرا یکی از همکاران ما که به عنوان نماینده کارگران خدماتی فعالیت صنفی داشت به دلیل پیگیری مطالبات همکاران خود از کار بیکار شد”.

طبق اظهارات این کارگران شاغل در شهرداری بندر امام: “بی‌ثباتی شغلی که هم‌اکنون با حضور شرکت‌های واسطه‌ای نیروی انسانی با آن مواجهیم، قدرت اعتراض را از کارگران گرفته است”.

معوقات مزدی کارگران شهرداری کلاته رودبار

به گزارش ایلنا، رئیس شورای شهر کلاته رودبار با اشاره به اینکه کارگران و کارمندان شهرداری این شهر ۳ ماه است حقوق نگرفتند، گفت: “اگر برای پرداخت حقوق کارگران و کارمندان تلاش نشود این موضوع به یک بحران تبدیل می شود”.

قربان جنتی افزود: “تنها منبع کسب درآمد شهرداری شهر کلاته رودبار مجموعه تفریحی گردشگری چشمه علی بوده که به شهرداری این شهر واگذار شده بود اما متاسفانه بر اثر شیوع بیماری کرونا این مجموعه از اواخر بهمن ماه سال گذشته تعطیل شد”.

معوقات پرستان کشور

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، برخی از پرستان کشور از اسفند ماه سال ۱۳۹۷ معوقات مزدی و کارانه طلبکارند.

بر اساس این گزارش، از مجموع ۷۰۰ میلیارد تومانی که برای پرداخت بخشی از مطالبات پرستاران اختصاص داده شده بود فقط ۲۰۰ میلیارد پرداخت شده است.

با وجود شیوع کرونا در کشور کارمندان کادر درمان ۳۹۲ ساعت در ماه مشغول خدمت رسانی هستند و این در حالی است که میزان استاندارد ساعت کاری ۱۷۵ ساعت در ماه است.

گفتنی است، وزیر بهداشت در زمستان ۹۸ قول پرداخت مطالبات پرستاران را داده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید