خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات علی و رضا واثقی / سند

تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات علی و رضا واثقی / سند

خبرگزاری هرانا – جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات علی و رضا واثقی فعالین ترک (آذربایجانی) در تاریخ ۲۰ مرداد در دادگاه انقلاب اردبیل برگزار خواهد شد. علی و رضا واثقی شامگاه چهارشنبه ۲۱ خرداد در محل کار خود در اردبیل بازداشت و روز سه‌شنبه ۲۷ خرداد با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات علی و رضا واثقی فعالین ترک (آذربایجانی) با دریافت ابلاغیه‌هایی جداگانه به شعبه ۱ دادگاه انقلاب اردبیل فراخوانده شدند.

براساس این ابلاغیه‌ها که به صورت جداگانه در تاریخ ۳ و ۴ مرداد ۱۳۹۹ صادر و در تاریخ ۶ مرداد به علی و رضا واثقی ابلاغ شده است، این شهروندان باید در تاریخ ۲۰ مردادماه در شعبه ۱ دادگاه انقلاب اردبیل حاضر شوند. اتهام مطروحه علیه آنان “ارتکاب جرم علیه امنیت کشور از طریق شب نامه های حاوی مطالب تجزیه طلبانه و قوم گرایانه” عنوان شده است.

علی و رضا واثقی شامگاه چهارشنبه ۲۱ خرداد در محل کار خود همراه با ضرب و شتم بازداشت و در تاریخ ۲۷ خرداد با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.

محل کسب این فعالین نیز روز پنج‌شنبه ۲۲ خردادماه توسط ماموران اداره اطلاعات مورد بازرسی قرار گرفت. در جریان این بازرسی تعدادی از وسایل شخصی و کامپیوتر آنان ضبط شد.

از میان این افراد علی واثقی پیش از این نیز سابقه بازداشت دارد. آقای واثقی در تاریخ ۱۱ تیر ۱۳۹۷، همراه با چندین تن دیگر در رابطه با مراسم قلعه بابک توسط ماموران اداره اطلاعات این شهرستان  بازداشت و در تاریخ ۱۹ تیرماه ۹۷ با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد. وی در خصوص این پرونده در شعبه دوم دادگاه انقلاب اردبیل محاکمه و در نهایت در تاریخ ۲۷ بهمن ۱۳۹۷، از اتهامات مطروحه تبرئه شد. آقای واثقی پیش از آن در سال ۹۴ در جریان اعتراضات خیابانی به برنامه تلویزیونی “فتیله” نیز بازداشت و پس از یک ماه آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید