خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, کارگران  >  برگزاری جلسه آخرین دفاع حیدر قربانی در دادسرای شهر قدس

برگزاری جلسه آخرین دفاع حیدر قربانی در دادسرای شهر قدس

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۵ مرداد، آخرین جلسه بازپرسی حیدر قربانی، شهروند اهل کامیاران، جهت اخذ آخرین دفاعیات از وی در دادسرای شهر قدس برگزار شد. آقای قربانی در تاریخ ۱۸ خردادماه امسال در منزل خود بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. او نهایتا در تاریخ ۱۰ تیرماه با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹، آخرین جلسه بازپرسی حیدر قربانی، شهروند اهل کامیاران، به عنوان جلسه آخرین دفاع، در دادسرای شهر قدس برگزار شد.

در این گزارش اتهامات مطروحه علیه این شهروند “اقدام علیه امنیت ملی”، “اخلال در نظم عمومی” و تبلیغ علیه نظام” با مصادیق فعالیت‌های کارگری، صنفی و حضور در تجمع روز جهانی کارگر در ‌مقابل مجلس، عنوان شده است.

حیدر قربانی روز یکشنبه ۱۸ خردادماه سال جاری، توسط نیروهای امنیتی در منزلش در شهرقدس (قلعه حسن خان)، بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. ماموران ضمن تفتیش و فیلم برداری از داخل منزل، تعدادی از وسایل شخصی وی و خانواده‌اش از جمله لبتاب و تلفن‌های همراه را ضبط کرده و با خود برده بودند.

وی در نهایت روز سه شنبه ۱۰ تیر با تودیع قرار وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

این شهروند اهل کامیاران روز دوشنبه ۱۹ خردادماه ۱۳۹۹، جهت تفهیم اتهام به شعبه‌ی ۳ بازپرسی دادسرای شهرقدس منتقل و سپس به زندان اوین بازگردانده شده است.

حیدر قربانی کارگر ساختمانی و از اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید