خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  وحید قدیرزاده از زندان اوین آزاد شد

وحید قدیرزاده از زندان اوین آزاد شد

خبرگزاری هرانا – وحید قدیرزاده، فعال مدنی در تاریخ ۳۰ تیرماه پس از تحمل حدود یک سال حبس به صورت مشروط از زندان اوین آزاد شد. آقای قدیرزاده پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به ۲ سال حبس تعزیری، ‏۲ سال ممنوعیت خروج از کشور، ‏۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و دستجات سیاسی و ‏۲ سال ممنوعیت از حضور در فضای مجازی ‏محکوم شد. حکم حبس وی با عدم اعتراض به رای صادره به ۱ سال و ۶ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دوشنبه ۳۰ تیرماه ۱۳۹۹، وحید قدیرزاده، فعال مدنی پس از تحمل حدود یک سال حبس به صورت مشروط از زندان اوین آزاد شد.

وحید قدیرزاده در تاریخ ۲۱ مرداد ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در استان اردبیل بازداشت شد و به زندان اوین منتقل شد.

وحید قدیرزاده آذرماه ۹۸ به همراه شش فعال مدنی دیگر در این پرونده به نام‌های رها احمدی، محمد ابوالحسنی، سامان زندیان، معین حاجی زاده، لیلا میرغفاری و آرمین سورانی توسط شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی ابوالقاسم صلواتی محاکمه شدند. آقای قدیرزاده نهایتا با رای دادگاه به اتهام “اجتماع و تبانی” به ۲ سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم با عدم اعتراض به رای صادره و تسلیم به رای به ۱ سال و ۶ ماه حبس تعزیری تقلیل یافت.

دادگاه همچنین آقای قدیرزاده را از باب مجازات تکمیلی به ‏۲ سال ممنوعیت خروج از کشور، ‏۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و دستجات سیاسی و ‏۲ سال ممنوعیت از حضور در فضای مجازی ‏محکوم کرد.

وحید قدیرزاده، متولد اسفند ۱۳۷۱، اهل اردبیل و ساکن تهران است. وی دارای مدرک دیپلم کامپیوتر است و در رشته ورزشی بوکس نیز فعالیت داشته است. آقای قدیرزاده تا پیش از بازداشت به عنوان حسابدار و در کنار آن به پرورش پرندگان زینتی مشغول به کار بوده و کمک خرج خانواده بوده است.

پیشتر ویدیویی از تعدادی از متهمان این پرونده در خصوص گل دادن به مردم در مترو و گفتگو با آنها در حمایت از تعدادی از زندانیان عقیدتی منتشر شده بود.

از میان این افراد آرمین سورانی حدود یک ماه پیش از زندان آزاد شده است. سامان زندیان، معین حاجی زاده، محمد ابوالحسنی نیز در زندان اوین و رها احمدی و لیلا میرغفاری در زندان قرچک ورامین دوران محکومیت خود را سپری می‌کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید