خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  نجات بهرامی از زندان اوین به مرخصی اعزام شد

نجات بهرامی از زندان اوین به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – نجات بهرامی، روزنامه نگار و معاون سابق روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، امروز جمعه ۳ مرداد از زندان اوین به مرخصی استعلاجی اعزام شد. آقای بهرامی در تاریخ ۲۹ اردیبهشت امسال جهت تحمل دوران محکومیت یک ساله خود به زندان اوین منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز جمعه ۳ مرداد ۱۳۹۹، نجات بهرامی، روزنامه نگار و معاون سابق روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش از زندان اوین به مرخصی استعلاجی یک ماهه اعزام شد.

نجات بهرامی در تاریخ ۱۴ آذر ۹۷ هنگام خروج از منزل توسط ماموران امنیتی بازداشت شده و به دادسرای امنیت در اوین منتقل منتقل شد.

قای بهرامی در شعبه دوم بازپرسی آن دادسرا، اتهام های «اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنیت عمومی» و «تبلیغ علیه نظام» به وی تفهیم شده بود. او پس از یک هفته با توجه به شرایط جسمی نامساعد و فشار خون بالا با قرار کفالت آزاد شده بود.

نجات بهرامی در تاریخ ۲۷ مردادماه ۱۳۹۸، از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری به یک سال حبس تعزیری، دو سال ممنوعیت از فعالیتهای اجتماعی و عضویت در احزاب و گروههای سیاسی و ممنوعیت استفاده از وسایل مخابراتی هوشمند از قبیل تلفن همراه هوشمند محکوم شد.

این حکم در فروردین امسال توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد.

آقای بهرامی نهایتا در تاریخ ۲۹ اردیبهشت امسال جهت تحمل دوران محکومیت یک ساله خود بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید