خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  انتقال مریم خوش اندام و رقیه حسن زاده به بند زنان زندان اوین

انتقال مریم خوش اندام و رقیه حسن زاده به بند زنان زندان اوین

خبرگزاری هرانا – مریم خوش اندام و رقیه حسن زاده، دو زندانی سیاسی از حدود دو هفته پیش جهت تحمل دوران محکومیت خود به بند زنان زندان اوین منتقل شده‌اند. خانم خوش اندام پیشتر توسط نیروهای امنیتی در کردستان و خانم حسن زاده در تهران بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، مریم خوش اندام و رقیه حسن زاده، دو زندانی سیاسی دوران محکومیت خود را در بند زنان زندان اوین سپری می‌کنند.

خانم خوش اندام حدود دو هفته پیش توسط نیروهای امنیتی در استان کردستان بازداشت و برای تحمل مدت محکومیت خود به زندان اوین منتقل شده است.

این زندانی سیاسی درخواست انتقال به زندان محل سکونت خود را داده اما تاکنون با درخواست وی موافقت نشده است.

مریم خوش اندام، حدودا ۴۵ ساله، شهروند کرد و اهل استان کردستان است.

رقیه حسن زاده نیز از دو هفته قبل برای تحمل مدت محکومیت خود بازداشت و به بند زنان بندان اوین منتقل شده است.

وی چندی پیش به دلیل داشتن پرچم شیر و خورشید در خانه خود در تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و مدتی بعد با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.

رقیه حسن زاده، حدودا ۵۵ ساله است.

این دو زندانی سیاسی به اقدام علیه امنیتی ملی متهم هستند؛ با این حال از مصداق‌های اتهامات، جزئیان پرونده و میزان محکومیت آنها تا زمان تنظیم این گزارش اطلاعی در دست نیست.

هرانا پیشتر در تاریخ ۱۵ تیرماه امسال در گزارشی به شرح وضعیت بند زنان زندان اوین، معرفی زندانیان ساکن این بند و ارائه نقشه طبقات مختلف این بند جهت آشنایی بیشتر با این محل پرداخت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید