خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  گزارشی از آخرین وضعیت حسین سواری، زندانی سیاسی در زندان شیبان اهواز

گزارشی از آخرین وضعیت حسین سواری، زندانی سیاسی در زندان شیبان اهواز

خبرگزاری هرانا – حسین سواری، زندانی سیاسی دوران محکومیت خود را در زندان شیبان اهواز سپری می کند. آقای سواری آذرماه ۹۷ توسط نیروهای امنیتی در اهواز بازداشت و نهایتا توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب اهواز به ۱۵ سال حبس محکوم شد. 

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسین سواری، زندانی سیاسی دوران محکومیت خود را در زندان شیبان اهواز سپری می کند.

حسین سواری در تاریخ ۱۰ آذر ۱۳۹۷ پس از حمله مسلحانه به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز بازداشت شد به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز منتقل شد. او نهایتا پس از پایان مراحل بازجویی به بند ۵ زندان شیبان اهواز منتقل شد. آقای سواری پس از اعتراضات زندانیان در فروردین امسال به بند ۷ که گفته می‌شود به قرنطینه زندانیان تبدیل شده، منتقل شد.

آقای سواری پس از مدتی در شعبه دوم دادگاه انقلاب اهواز به ریاست قاضی مهدی شاهین محاکمه و از بابت اتهامات “محاربه و عضویت در یکی از گروه های مخالف نظام”  به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

یک منبع نزدیک به خانواده حسین سواری، با بیان اینکه آقای سواری در جریان مراحل دادرسی از داشتن وکیل محروم بود، گفت: «فرزند کوچک وی زمانی که آقای سواری در زندان به سر می‌برد متولد شد و این زندانی سیاسی از زمان تولد فرزندش تا به امروز نتوانسته او را ببینید. هم اکنون خانواده و فرزندان این زندانی از مشکلات معیشتی رنج می‌برند و از ملاقات با آقای سواری محروم مانده‌اند.»

حسین سواری، فرزند هاشم، متاهل و پدر ۴ فرزند و از اهالی کوی علوی شهر اهواز است. آقای سواری تا زمان بازداشت به شغل میوه فروشی مشغول بوده است.

در تاریخ ۳۱ شهریورماه سال ۹۷، حمله ای مسلحانه‌ به مراسم رژه نیروهای مسلح در اهواز رخ داد که با پایان این واقعه موجی از بازداشت شهروندان عرب در خوزستان به راه افتاد. این بازداشت‌ها در حالی شکل گرفت که حکومت ایران گروهی چون داعش را عامل آن معرفی کرده و حتی مدعی موشک باران تلافی جویانه مقر آنها شد. موج بازداشت شهروندان عرب با کمترین میزان شفافیت صورت گرفت. بازداشت‌هایی که صدها تن تخمین زده شد و کمترین اطلاعی از سرنوشت آنها در میان بود.

هرانا پیشتر طی چند گزارش از بازداشت‌های گسترده شهروندان عرب این منطقه خبر داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید