خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, اندیشه و بیان  >  یاسر امینی آذر، فعال صنفی معلمان به مرخصی اعزام شد

یاسر امینی آذر، فعال صنفی معلمان به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – یاسر امینی آذر، معلم و فعال صنفی معلمان از زندان مهاباد به مرخصی پنج روزه اعزام شد. وی روز شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه بازداشت و جهت تحمل دوره محکومیت ۱۵ ماهه خود به زندان این شهر منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، یاسر امینی آذر، معلم و فعال صنفی معلمان از زندان مهاباد به مرخصی پنج روزه اعزام شد.

وی در شرایطی به مرخصی کوتاه مدت اعزام شده است که از بیماری آسم شدید و ناراحتی مزمن قلبی رنج می‌برد و شرایط وی به‌گونه‌ای است که پزشکان زندان و بیمارستان گواهی عدم تحمل زندان برای وی صادر کرده‌اند.

این فعال صنفی معلمان روز شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه بازداشت و جهت تحمل دوره محکومیت خود به زندان منتقل شد.

یاسر امینی آذر در شهریورماه سال ۹۸، توسط دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام شرکت در تحصن سراسری معلمین به تحمل ١۵ ماه حبس محکوم و حکم صادره در مرحله تجدیدنظر نیز عینا تایید شده بود.

آقای امینی آذر، در تاریخ ۱۷ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۸، در حین خروج از مدرسه توسط نیروهای امنیتی شهر مهاباد بازداشت و روز بعد به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شد.

در تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه ۹۸ بیش از ۲۰۰ معلم از شهرهای مختلف کشور با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به محمدمهدی شهریاری، استاندار آذربایجان غربی ضمن ابراز نگرانی از وضعیت آموزش و پرورش کشور و اشاره به مسالمت آمیز بودن تجمع و تحصن معلمان به عنوان راهی قانونی جهت رسیدگی به مطالباتشان، خواستار آزادی معلم و فعال صنفی اهل مهاباد، یاسر امینی آذر و کلیه فعالان صنفی محبوس شده بودند.

وی نهایتا روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۸، با تودیع قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی به‌طور موقت از بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه آزاد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید