خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, زندانیان  >  تحمل حبس علیرغم وضعیت نامناسب جسمانی؛ گزارشی از آخرین وضعیت یاسر امینی آذر، فعال صنفی معلمان

تحمل حبس علیرغم وضعیت نامناسب جسمانی؛ گزارشی از آخرین وضعیت یاسر امینی آذر، فعال صنفی معلمان

خبرگزاری هرانا – یاسر امینی آذر، معلم و فعال صنفی محبوس در زندان مهاباد در شرایطی مدت محکومیت خود را در زندان مهاباد سپری می‌کند که از بیماری آسم شدید و ناراحتی مزمن قلبی رنج می‌برد و شرایط وی به‌گونه‌ای است که پزشکان زندان و بیمارستان گواهی عدم تحمل زندان برای وی صادر کرده‌اند. این فعال صنفی پیشتر توسط دادگاه انقلاب مهاباد به تحمل ١۵ ماه حبس محکوم و حکم صادره در مرحله تجدیدنظر نیز عینا تایید شده بود. وی اواخر اردیبهشت ماه سال جاری جهت تحمل حبس بازداشت و به زندان مهاباد منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، یاسر امینی آذر، معلم و فعال صنفی محبوس در زندان مهاباد در شرایطی مدت محکومیت خود را در زندان مهاباد سپری می‌کند که از بیماری آسم شدید و ناراحتی مزمن قلبی رنج می‌برد و شرایط وی به‌گونه‌ای است که پزشکان زندان و بیمارستان گواهی عدم تحمل زندان برای وی صادر کرده‌اند.

در این راستا شورای هماهنگی تشکل های صنفی معلمان ایران مراتب نگرانی خود را از تداوم حبس این فعال صنفی ابراز کرده است و تاکید دارد درنگ در آزادی ایشان، ممکن است حق حیات به عنوان یکی از پایه‌ای‌ترین حقوق انسانی وی را به خطر اندازد.

گفتنی است که روز شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، یاسر امینی آذر، معلم و فعال صنفی معلمان شهرستان مهاباد بازداشت و جهت تحمل دوره محکومیت خود به زندان منتقل شد. وی پیشتر توسط دادگاه انقلاب مهاباد به تحمل ١۵ ماه حبس محکوم و حکم صادره در مرحله تجدیدنظر نیز عینا تایید شده بود.

لازم به ذکر است که یاسر امینی آذر در شهریور ماه سال ۹۸، توسط دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام شرکت در تحصن سراسری معلمین به تحمل ١۵ ماه حبس محکوم شده بود.

آقای امینی آذر، در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، در حین خروج از مدرسه توسط نیروهای امنیتی شهر مهاباد بازداشت و روز بعد به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شد و نهایتا روز دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۹۸، با تودیع قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی تا پایان مراحل دادرسی به‌طور موقت از بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه آزاد شد.

لازم به یادآوری است که پیشتر شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان طی بیانیه‌ای به تاریخ ۶ اسفندماه ۱۳۹۷، معلمان سراسر کشور را به انجام تحصن و خودداری از حضور در کلاس‌های درس در روزهای ۱۲، ۱۳ و ۱۴ اسفندماه دعوت کرده بود. پیش از آن نیز به دنبال فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، طی روزهای ۲۲ و ۲۳ مهرماه ۹۷ معلمان بسیاری از استان‌های کشور دست به تحصن زدند و از حضور در کلاس‌های درس خودداری کرده بودند.

روز چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ۹۸ نیز بیش از ۲۰۰ معلم از شهرهای مختلف کشور با انتشار نامه‌ای سرگشاده خطاب به محمدمهدی شهریاری، استاندار آذربایجان غربی ضمن ابراز نگرانی از وضعیت آموزش و پرورش کشور و اشاره به مسالمت آمیز بودن تجمع و تحصن معلمان به عنوان راهی قانونی جهت رسیدگی به مطالباتشان، خواستار آزادی معلم و فعال صنفی اهل مهاباد، یاسر امینی آذر و کلیه فعالان صنفی محبوس شده بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید