خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, اندیشه و بیان  >  حمید منافی توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد

حمید منافی توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – حمید منافی، فعال ترک (آذربایجانی) عصر امروز سه‌شنبه ۳۱ تیر توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود در تهران بازداشت شد. آقای منافی پیشتر توسط دادگاه انقلاب بهارستان به ۱۰ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به ازنا از توابع استان لرستان محکوم شد. این حکم نهایتا در مرحله تجدیدنظر به ۲ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید تقلیل یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه‌شنبه ۳۱ تیرماه ۱۳۹۹، حمید منافی، فعال ترک (آذربایجانی) توسط نیروهای امنیتی در محل کار خود در تهران بازداشت شد.

از دلایل بازداشت و محل نگهداری آقای منافی اطلاع دقیقی در دست نیست. با این حال احتمال می‌رود بازداشت ایشان جهت تحمل دوران محکومیت دو سال حبس قطعی وی صورت گرفته است.

حمید منافی به همراه بهنام شیخی، اکبر آزاد و علیرضا فرشی و سه تن دیگر به دلیل شرکت در مراسم بزرگداشت روز جهانی زبان مادری در اسفندماه ۱۳۹۲ در نسیم شهر تهران بازداشت و پس از مدتی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان زمان دادرسی آزاد شدند.

 حمید منافی در سال ۱۳۹۵ مرحله بدوی توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شهرستان بهارستان از بابت اتهام “مشارکت در تشکیل جمعیت به منظور برهم زدن امنیت کشور” به ۱۰ سال حبس تعزیری و دو سال تبعید به ازنا از توابع استان لرستان محکوم شد.

این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی بابایی به ۲ سال حبس تعزیری و ۲ سال تبعید تقلیل یافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید