خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۲ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۳۰ تیرماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، یک کارگر در خرمبید جان باخت و یک کارگر دیگر در تهران دچار مصدومیت شد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، فرمانده انتظامی “خرمبید” در استان فارس از جان باختن فردی حین تعمیر لودر در معدن شن و ماسه خبر داد.

حمید جوکار گفت: “در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی مبنی بر وقوع یک فقره حادثه منجر به فوت در معدن شن و ماسه، بلافاصله ماموران به همراه عوامل امدادی به محل مورد نظر اعزام شدند”.

وی افزود: “با حضور و بررسی‌های پلیس و عوامل امدادی مشخص شد فردی در معدن شن و ماسه به صورت درازکش مشغول تعمیر بوده که ناگهان لودر به علت نقص فنی شروع به حرکت و از روی شکم وی عبور کرده است”.

مصدومیت یک کارگر در تهران

به گزارش فارس، محبوس شدن یک کارگر نانوایی در دستگاه خمیرگیر در تهران موجب مصدومیت وی شد.

عزیز صالحی معاون فرمانده آتش‌نشانان ایستگاه ۸۱ سازمان آتش‌نشانی شهرداری تهران اظهار کرد: “ساعت ۰۵:۴۰ صبح امروز سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی تهران در پی دریافت تماس تلفنی از سوی شهروندان مبنی بر محبوس شدن یک نفر در دستگاه خمیر زن نانوایی واقع در عبدل آباد آتش‌نشانان ایستگاه ۸۱ و گروه امداد و نجات ۶ را به محل حادثه رهسپار کرد”.

وی ادامه داد: “در این حادثه جوانی ۲۰ ساله شاگرد نانوایی بر اثر بی‌احتیاطی در هنگام کار با دستگاه خمیر زن به داخل دستگاه افتاده و در داخل آن محبوس شده بود و قادر به خارج شدن از داخل دستگاه نبود لذا آتش‌نشانان با رعایت موارد ایمنی و پس از قطع جریان برق دستگاه، با استفاده از ابزار مخصوص نجات اقدام به برش متعلقات دستگاه کرده و فرد محبوس شده را رها سازی کردند”

معاون فرمانده آتش‌نشانان ایستگاه ۸۱ افزود: “آتش‌نشانان بلافاصله پس از خارج کردن فرد محبوس شده از داخل دستگاه، این شخص را برای مداوا به عوامل اورژانس تحویل دادند”.

.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید