خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  تفهیم اتهام جواد احمدی یئکانلی در دادسرای خوی و آزادی با تودیع قرار

تفهیم اتهام جواد احمدی یئکانلی در دادسرای خوی و آزادی با تودیع قرار

خبرگزاری هرانا – جواد احمدی یئکانلی، فعال ترک (آذربایجانی) ساکن خوی امروز دوشنبه ۳۰ تیرماه پیرو احضار تلفنی قبلی پس از حضور در پلیس فتا به شعبه دوم دادیاری دادسرای خوی منتقل شد. وی پس از تفهیم اتهام “تبلیغ علیه نظام” با تودیع قرار تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۳۰ تیرماه ۱۳۹۹، جواد احمدی یئکانلی، فعال ترک (آذربایجانی) ساکن خوی پیرو احضار تلفنی قبلی پس از حضور در پلیس فتا به شعبه دوم دادیاری دادسرای خوی منتقل شد.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای احمدی در این خصوص به هرانا گفت: “صبح امروز پلیس فتا طی یک تماس تلفنی با مادر آقای احمدی، وی را به این نهاد احضار کرد. پس از پرسش جواد احمدی در خصوص علت احضار مادرش به او گفتند که اگر خودت را احضار می‌کردیم مراجعه نمی‌کردید و از این رو مادرت را احضار کردیم”.

وی نهایتا پس از تفهیم اتهام “تبلیغ علیه نظام از طریق اعلان فراخوان برای شرکت در تجمع” با تودیع قرار ۲۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

آقای احمدی یئکانلی پیشتر نیز در تاریخ ۹ تیرماه پیرو احضار قبلی پس از حضور در پلیس اطلاعات و امنیت عمومی این شهرستان توسط ماموران امنیتی به شعبه سوم بازپرسی دادگاه انقلاب خوی منتقل و نهایتا پس از تفهیم اتهام “تشویش اذهان عمومی از طریق پخش اعلامیه در فضای مجازی و دعوت به شرکت در همایش قلعه بابک” با تودیع قرار ۲۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

جواد احمدی یئکانلی پیشتر در تیرماه ۹۷ همزمان با مناسبت گردهمایی سالانه قلعه بابک توسط نیروهای امنیتی بازداشت و چند روز بعد با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

وی پیشتر در تاریخ ۴ خردادماه ۹۷ در جریان مراسم دوازدهمین سالگرد کشته شدگان اعتراضات خونین خرداد ۸۵ در گلزار شهدای شهرستان نقده و پس از اتمام مراسم توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از چند روز از بازداشتگاه اداره اطلاعات با قرار وثیقه آزاد شد. او نهایتا در تاریخ ۱۱ آبان ۹۸ توسط شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی از اتهامات مطروحه تبرئه شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید