خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز یکشنبه ۲۹ تیرماه، کارگران نیشکر هفت تپه در سی و پنجمین روز از اعتصابشان در مقابل ساختمان فرمانداری شهر شوش، گروهی از پیمانکاران فضای سبز شهرداری تبریز در ساختمان مرکزی شهرداری این شهر، تعدادی از کارگران نیروگاه دماوند در محوطه شرکت مدیریت بهره‌برداری نیروگاه دماوند، شماری از کارگران شرکت هپکو و تنی چند از کارگران پیمانی انتظامات حریم ریلی مترو تهران با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، امروز یکشنبه ۲۹ تیرماه ۱۳۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه در سی و پنجمین روز از اعتصابشان با تجمع در مقابل ساختمان فرمانداری شهر شوش خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

تجمع پیمانکاران فضای سبز شهرداری تبریز

به گزارش تبریز بیدار، امروز یکشنبه ۲۹ تیر ماه ۱۳۹۹، گروهی از پیمانکاران فضای سبز شهرداری تبریز در ساختمان مرکزی شهرداری این شهر تجمع کردند.

تجمع کنندگان علت تجمع خود را عدم پاسخگویی به مطالبات پیمانکاران عنوان کردند.

تجمع کارگران نیروگاه دماوند

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۲۹ تیر ماه ۱۳۹۹، تعدادی از کارگران نیروگاه دماوند در محوطه شرکت مدیریت بهره‌برداری نیروگاه دماوند تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، کارگران نیروگاه دماوند به تلاش سهامدار اصلی نیروگاه برای تغییر شرکت بهره‌برداری مدیریت تولید برق دماوند به شرکت مپنا اعتراض دارند و معتقدند با توجه به سابقه کار شرکت بهره‌برداری مپنا این انتقال، امنیت شغلی آنان را به خطر می‌اندازد.

کارگران در این رابطه گفتند: “از وقتی که نیروگاه دماوند در سال ۹۱ از سوی بنیاد شهید به یکی از بانک‌ها واگذار شد، علیرغم سود به دست آمده، کارگران دچار مشکل شده‌اند. از شش ماه پیش نیز مسئولان این بانک در تلاش هستند مدیریت شرکت بهره‌برداری تولید برق را به شرکت بهره‌بردار مپنا واگذار کنند و این موضوع باعث نگرانی کارگران باسابقه این واحد شده است”.

آنها با تاکید بر اینکه خواسته ما تامین امنیت شغلی است، در ادامه افزودند: “این واحد نیروگاهی حدود ۶۰۰ کارگر شاغل قرارداد دائم دارد که در حال حاضر با شائبه تغییر مدیریت بهره‌بردار نگرانی آنها بیشتر شده است”.

انتقاد دیگر کارگران این نیروگاه، سیکل ترکیبی به صندوق قرض‌الحسنه‌ای است که منابع مالی آن بدون اجازه کارگران برداشت شده است.

کارگران در این خصوص اظهار داشتند: “مدیریت این صندوق از بدو استخدام (از ۱۵ تا ۱۶ سال پیش) ماهانه مبلغ ۵۰۰ هزار تومان از حساب هر یک از کارگران و کارکنان نیروگاه کسر کرده اما امروز اعلام می‌شود ذخیره صندوق به یکباره ناپدید شده است”.

به گفته کارگران این نیروگاه، در مدت ۹ ماه گذشته، شش بار مدیر نیروگاه دماوند تغییر کرده و نبود ثبات مدیریتی در نیروگاه دماوند لطمات زیادی هم به نیروگاه و هم کارگران و کارکنان وارد کرده است.

تجمع کارگران شرکت هپکو

به گزارش خبرگزاری دانشجو، امروز یکشنبه ۲۹ تیرماه ۱۳۹۹، شماری از کارگران شرکت هپکو دست به تجمع زدند.

رضا عبدلی، رئیس شورای اسلامی کار هپکو از اعتراض کارگران به واگذاری هپکو به سازمان تأمین اجتماعی خبر داد و گفت: “قرار بود شرکت به ایمیدرو منتقل شود، اما یکباره خبر واگذاری آن به تأمین اجتماعی منتشر شد”.

عبدلی با بیان اینکه باید ببینیم آیا سازمان تأمین اجتماعی برنامه‌ای برای اداره هپکو دارد، گفت: “یکی از بند‌های مصوبه هیات وزیران این است که سازمان تأمین اجتماعی باید مازاد بر ۱۷ درصد سهام هپکو را تا پایان امسال به فروش برساند؛ یعنی عملا با این اقدام هپکو تکه تکه می‌شود و این امر باعث نگرانی کارکنان شرکت شده است”.

وی به دستور مدیران شرکت مبنی بر حضور ۵۰ درصدی کارکنان در شرکت به دلیل شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: “کارکنان به این تعطیلی‌ها نیز اعتراض دارند. مسئولان می‌گویند تولید در شرکت نیست، در حالیکه قسمت‌هایی که مشغول به کار هستند، از کارگران می‌خواهند به بهانه کرونا، کار خود را تعطیل کنند”.

عبدلی با بیان اینکه مهم‌ترین مطالبه کارکنان هپکو بازگشت رونق تولید به این شرکت است، گفت: “چند سال است که کارگران هپکو به دنبال کار و تولید در شرکت هستند، اما مسئولان نسبت به این امر بی توجهی می‌کنند”.

تجمع کارگران پیمانی انتظامات مترو تهران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹، گروهی از کارگران پیمانی انتظامات حریم ریلی خط ۵ مترو تهران در تجمعی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

بر اساس این گزارش،‌ کارگران پیمانی انتظامات حریم ریلی خط ۵ مترو تهران (تراورس)، اعتراضشان را نسبت به عدم پرداخت ۳ ماه حقوق و حق بیمه و نداشتن قرارداد کاری و همچنین عدم پاسخگویی مسئولان شرکت خدماتی خط ابنیه فنی راه‌آهن تراورس اعلام کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید