خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کودکان  >  طی ۳ ماه نخست سال جاری؛ ثبت ۶۰ گزارش کودک آزاری در خراسان شمالی

طی ۳ ماه نخست سال جاری؛ ثبت ۶۰ گزارش کودک آزاری در خراسان شمالی

خبرگزاری هرانا – معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان شمالی از ثبت ۶۰ گزارش کودک آزاری طی سه ماهه نخست سال جاری در این استان خبر داد. به گفته وی اولین نوع کودک آزاری در این استان مسامحه، غفلت و موارد بعدی آزارهای جسمی ناشی از اعتیاد، خشونت و تندخویی والدین بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، علی اکبر صحرانورد، معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان شمالی گفت: “طی سه ماه نخست سال جاری ۶۰ فقره کودک آزاری در این استان رخ داده که این آمار در مدت مشابه سال گذشته ۱۳۵ فقره بوده است”.

علی اکبر صحرانورد با بیان اینکه کودک آزاری در چهار بخش کودک آزاری جسمی، عاطفی، جنسی و غفلت دسته بندی می‌شود، ادامه داد: “اولین نوع کودک آزاری در این استان مسامحه، غفلت و مورد بعدی آزارهای جسمی ناشی از اعتیاد، خشونت، تندخویی و بهانه گیری والدین است”.

صحرانورد با اشاره به اینکه کودک آزاری آثار بلند مدت و کوتاه مدت دارد که از نظر روحی، روانی، جسمی و اجتماعی بر کودک تاثیر می‌گذارد، گفت: “علت بسیاری از اختلالات جسمی و روانی مانند افسردگی، پرخاشگری، گوشه‌گیری و سایر اختلالات از پیامدهای کودک آزاری است، که در بلندمدت و کوتاه مدت آثار خود را نشان می‌دهد”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید