خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز پنجشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۹, 13th of June 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ ساعت ۱۶:۱۲:۴۷

    خانه  > اندیشه و بیان  >  منوچهر بختیاری بازداشت شد

منوچهر بختیاری بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری، از جان باختگان اعتراضات آبان ماه از روز دوشنبه ۲۳ تیرماه در بازداشت به سر می برد. بازداشت وی هنگام بازگشت از کیش به تهران در فرودگاه، توسط وزارت اطلاعات صورت گرفته است و ماموران امنیتی تلفن همراه و سایر لوازم شخصی آقای بختیاری را نیز ضبط کرده و با خود برده‌اند. به گفته یکی از بستگان این خانواده، همسر منوچهر بختیاری نیز پس از چند ساعت بازجویی در فرودگاه به تهران بازگشته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از دویچه‌وله، منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری، از جان باختگان اعتراضات آبان ماه از روز دوشنبه ۲۳ تیرماه در بازداشت  و بی خبری به سر می‌برد.

یکی از اعضای خانواده پویا بختیاری در اینباره گفته است که منوچهر بختیاری همراه با همسرش سارا عباسی به جزیره کیش رفته بودند که هنگام بازگشت به تهران در فرودگاه بازداشت می‌شود و از آن پس نه همسر و نه سایر اعضای خانواده از سرنوشت او اطلاعی ندارند.

به گفته بهمن صادقی، ماموران امنیتی همچنین تلفن همراه و سایر لوازم شخصی آقای بختیاری را نیز ضبط کرده و با خود برده‌اند.

در این گزارش آمده است که همسر منوچهر بختیاری نیز پس از چندساعت بازجویی در فرودگاه آزاد شده و به تهران بازگشته است.

بر اساس این گزارش با خانم عباسی نیز بسیار توهین‌آمیز رفتار شده است. او را برهنه کرده‌ و علیرغم بارداری، وادارش کرده‌اند بارها از دستگاه اسکن عبور کند.

بر اساس این گزارش، ماموران امنیتی به سارا عباسی گفته‌اند که همسرش در بندرعباس است و نهاد بازداشت کننده آقای بختیاری نیز وزارت اطلاعات بوده است.

شب سه شنبه ۳ دیماه هرانا از بازداشت خانواده پویا بختیاری و  تعدادی از مراجعه کنندگان به منزل آنها در مسیر برگشت خبر داده بود. علاوه بر خانواده برخی از بستگان همچون پدربزرگ مادری و مادربزرگ پدری و عموهای پویا به نام‌های آصف و مهرداد بختیاری و جلیل (آرین) شیرپیشه، دایی پویا نیز بازداشت شدند. چندی بعد دایی، مادربزرگ و پدربزرگ وی آزاد شده اما سایر اعضای خانواده در بازداشت مانده بودند.

یک هفته پس از بازداشت این خانواده، غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه،  با “ضدانقلاب” خواندن آنها، اتهام این شهروندان را ” اقدام علیه امنیت کشور” عنوان کرده بود.

شب چهارشنبه ۲ بهمن ماه ۱۳۹۸، منوچهر بختیاری و آصف بختیاری، پدر و عموی پویا بختیاری، از جان باختگان اعتراضات آبان ماه ۹۸ از زندان رجایی شهر کرج آزاد شدند. روز سه‌شنبه ۱۷ دیماه نیز ناهید شیرپیشه، مونا و مهرداد بختیاری، مادر، خواهر و عموی دیگر پویا بختیاری آزاد شده بودند.

پویا بختیاری (زاده ۱۹ شهریور ۱۳۷۱ – درگذشتهٔ ۲۵ آبان ۱۳۹۸ در مهرشهر کرج) یکی از کشته‌شدگان اعتراضات سراسری ۱۳۹۸ ایران بود.

منوچهر بختیاری، پدر پویا بختیاری اعلام نمود که پسر ۲۷ ساله‌اش در روز ۲۵ آبان ۱۳۹۸، در فاز ۴ مهرشهر کرج به ضرب گلوله کشته شد. به گفتهٔ او، پویا به همراه خواهر و مادرش در دومین روز از اعتراضات مردمی به افزایش قیمت بنزین به راهپیمایی معترضان پیوست که جمجمه‌اش هدف گلوله قرار گرفت و پیش از رسیدن به بیمارستان جان باخت.

لازم به ذکر است که در روز ۵ دی ماه ۹۸، مصادف با چهلم تعدادی از جان باختگان اعتراضات آبان ماه، جو شدید امنیتی در اطراف آرامستان بهشت سکینه کرج، محل دفن پویا بختیاری، شکل گرفته بود. شماری از شرکت کنندگان در مراسم چهلم جان‌باختگان در شهرهای کرج، تهران، قزوین، رشت و شهریار توسط نهادهای امنیتی بازداشت شده و برخی نیز توسط ماموران مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید