خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  رهایی سه زندانی از اعدام در بیرجند، یزد و اردبیل

رهایی سه زندانی از اعدام در بیرجند، یزد و اردبیل

خبرگزاری هرانا – سه زندانی در شهرهای اردبیل، یزد و بیرجند که پیشتر در پرونده هایی جداگانه از بابت اتهام «قتل» به اعدام محکوم شده بودند، با گذشت یا اخذ رضایت اولیای دم از چوبه دار رهایی یافتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: “یگ متهم به قتل ۲۷ ساله و فاقد هرگونه سابقه کیفری که از پنج سال پیش در زندان به سرمی برد و منتظر اجرای حکم اعدام بود، به همت تلاشگران عرصه صلح و سازش در این کارگروه جهادی و با گذشت اولیای دم به زندگی برگشت”.

وی افزود: “امیدواریم با فعالیت و تلاش‌های جهادی این کارگروه و پشتیبانی و همراهی ریش‌سفیدان و بزرگان استان شاهد افزایش گذشت و رضایت در پرونده‌های قتل که به صورت آنی و هیجانی رخ داده است باشیم”.

رهایی یک زندانی از اعدام در بیرجند

به گزارش ایرنا، رییس کل دادگستری خراسان جنوبی گفت: “یک متهم به قتل که به اعدام محکوم شده بود، سحرگاه امروز پای چوبه دار در زندان بیرجند توسط اولیای دم مقتول بخشیده شد و حیات دوباره یافت”.

ابراهیم حمیدی افزود: “به همت و تلاش مسوولان ذی‌ربط در واحد مصالحه اجرای احکام و مددکاران زندان، اولیای دم مقتول در پای چوبه دار، این زندانی را بخشیدند”.

رهایی یک زندانی از اعدام در یزد

به گزارش رکنا، یک زندانی متهم به قتل در یزد از اعدام رهایی یافت.

رییس شورا‌های حل اختلاف استان یزد با اعلام این خبر گفت: “قتل عمدی که در سال ۱۳۸۷ اتفاق افتاده بود و پرونده اجرایی آن در واحد اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان مهریز در حال اجرا بود، با همت اعضای شورای حل اختلاف مستقر در زندان، منتهی به اخذ رضایت اولیای دم شد”.

رییس شورا‌های حل اختلاف استان یزد افزود: “درسال ۱۳۸۷ شخصی به نام منصور با انگیزه سرقت و به علت ایراد صدمات ناشی از درگیری با مقتوله، منجر به قتل او شد که بعد از انجام مراحل تحقیق و دادرسی منتهی به صدور حکم محکومیت قطعی به اعدام شد”.

وی تصریح کرد: “با ارجاع موضوع به شورای حل اختلاف، اولیای دم این پرونده که فرزندان مقتوله بودند شناسایی و مذاکرات اصلاحی در دستور کار شورا قرار گرفت”.

این مقام قضایی خاطرنشان کرد: “با تلاش‌های صورت گرفته و با حضور مدیر کل زندان‌های استان یزد، رییس زندان مرکزی شهرستان یزد، اعضای شعبه ۲۰ شورای حل اختلاف و ستاد دیه استان با مذاکرات نهایی و گذشت قطعی اولیای دم، محکوم علیه از مجازات اعدام رهایی یافت و پرونده جهت سیر مراحل قانونی بعدی به واحد اجرای احکام کیفری ارسال شد”.

حداد اظهار کرد: “این گذشت بعد از دوازده سال و پس از برگزاری نشست‌های متعدد با حضور اولیای دم حاصل شد و پرونده با صلح و سازش خاتمه یافت”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید