خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  یاور سلطانی با تودیع قرار از زندان ماکو آزاد شد

یاور سلطانی با تودیع قرار از زندان ماکو آزاد شد

خبرگزاری هرانا – یاور سلطانی، فعال ترک (آذربایجانی) اهل ماکو عصر روز سه‌شنبه ۲۴ تیرماه با تودیع قرار از زندان ماکو آزاد شد. آقای سلطانی روز دوشنبه ۲۳ تیرماه توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت و به زندان ماکو منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه‌شنبه ۲۴ تیرماه ۱۳۹۹، یاور سلطانی، فعال ترک (آذربایجانی) اهل ماکو با تودیع قرار ۵۰ میلیون تومانی از زندان ماکو آزاد شد.

اتهام آقای سلطانی “تشویش اذهان عمومی و دادن فراخوان جهت بر هم زدن نظم عمومی” عنوان شده است.

یک منبع مطلع از وضعیت آقای سلطانی در خصوص مصداق اتهام مطروحه علیه وی به هرانا گفت: “دادستان شهر ماکو از آقای سلطانی که در صفحه اینستاگرامی اش مطالب و نظرات خود را منتشر می کرد، با امضای تعددی خواسته است تا به مدت یکسال به فعالیت های رسانه ای خود پایان دهد”.

یاور سلطانی روز دوشنبه ۲۳ تیرماه ۹۹ توسط ماموران اطلاعات سپاه این شهرستان بازداشت و به زندان ماکو منتقل شد. گفته می‌شود وی از منتقدان نصب یک مجسمه در میدان اصلی شهر ماکو بوده است.

یاور سلطانی فارغ‌التحصیل رشته مکانیک از دانشگاه ارومیه و دانشجوی رشته عمران در دانشگاه آزاد ماکو است.

آقای سلطانی پیش از نیز سابقه بازداشت و محکومیت دارد. وی پیشتر در تاریخ ۲۹ آبان ۱۳۹۴ در جریان بازی تیم‌های فوتبال تراکتور تبریز و سیاه جامگان درپی اعتراض به برنامه فیتیله دستگیر و نهایتا با تودیع قرار آزاد شد. آقای سلطانی مدتی بعد توسط شعبه ۱۱۲ دادگاه کیفری دو دادگستری تبریز به ریاست قاضی محمد علی پیری به اتهام «مشارکت در اخلال در نظم و آسایش عمومی از طریق ایجاد هیاهو و جنجال» به پنج میلیون ریال جزای نقدی بدل از حبس و سه میلیون ریال جزای نقدی بدل از شلاق محکوم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید