خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  ممانعت نیروهای امنیتی از برگزاری تجمع فعالان مدنی در سنندج

ممانعت نیروهای امنیتی از برگزاری تجمع فعالان مدنی در سنندج

خبرگزاری هرانا – عصر امروز دوشنبه ۲۳ تیرماه نیروهای امنیتی و انتظامی در سنندج از برگزاری تجمع فعالان مدنی ممانعت کرده و پلاکاردهای آنها را ضبط کردند. فعالان مدنی که قرار بود با روشن کردن شمع و با در دست داشتن پلاکارد به احترام جان باختگان بیماری کرونا تجمعی برگزار کنند با برخورد نیروهای امنیتی مواجه شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عصر امروز دوشنبه ۲۳ تیرماه ۱۳۹۹، نیروهای امنیتی و انتظامی در سنندج از برگزاری تجمع فعالان مدنی ممانعت کردند.

فعالان مدنی که قرار بود با روشن کردن شمع و با در دست داشتن پلاکارد به احترام جان باختگان بیماری کرونا تجمعی برگزار کنند با برخورد نیروهای امنیتی مواجه شدند. نیروهای امنیتی دلیل این برخورد را التهاب فضای شهر عنوان کردند.

یک فعال مدنی ساکن سنندج در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “نیروهای امنیتی پرشمار بودند و با باتوم قصد متفرق کردن جمعیت را داشتند و همچنین پلاکاردهایی که در این خصوص تهیه شده بود را هم ضبط کردند.

این منبع مطلع در ادامه به هرانا گفت: “معترضان تنها می‌خواستند ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی شمع روشن کرده و با در دست داشتن پلاکاردها و دست نوشته هایی به جان باختگان بیماری کرونا ادای احترام کرده و توصیه های بهداشتی برای مقابله با این بیماری را بیان کنند اما موران اصلا اجازه ندادند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید