خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز ۲۲ تیر ماه، جمعی از معلمان مدارس غیرانتفاعی در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی، گروهی از مغازه ‌داران متروی تهران در مقابل شرکت بهره ‌برداری راه آهن شهری، شماری از کارکنان شهرداری شهرستان لالی در میدان شهدای این شهر، تعدادی از پاکبانان شهرستان تبریز در محوطه عمارت شهرداری این شهرستان، کارگران نیشکر هفت تپه در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر و کسبه بازار قشم در مقابل ساختمان مرکزی سازمان منطقه آزاد قشم با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز یکشنبه ۲۲ تیر ماه ۱۳۹۹، جمعی از معلمان مدارس غیرانتفاعی با تجمع در مقابل ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران، خواستار رسیدگی به مطالبات شغلی خود شدند.

بر اساس این گزارش، معلمان آزاد شاغل در مدارس غیرانتفاعی تحت پوشش قانون کار به صورت ساعتی کار می‌کنند و بیمه آن‌ها به صورت ساعتی به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز می‌شود.

معلمان در اینباره اعلام کردند: “ما همان کار معلمان رسمی را انجام می‌دهیم اما یک‌سوم آنها حقوق نمی‌گیریم؛ از همه مزایای شغلی محرومیم و حتی بیمه ما کامل پرداخت نمی‌شود”.

تجمع کنندگان افزودند: “دستمزد ما گاهی از حداقل حقوق کارگری هم کمتر است؛ یعنی کارگر ساده هم به حساب نمی‌آییم؛ نمایندگان مجلس باید وزارت آموزش و پرورش را مجبور کنند که این نیروهای متخصص را در بدنه خود جذب و ساماندهی کند”.

معلمان عنوان کردند: “اکثریت معلمان آزاد کشور دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و حتی کارشناسی ارشد هستند و چندین سال سابقه کار باکیفیت دارند اما در بدترین شرایط شغلی به سر می‌برند”.

تجمع مغازه داران متروی تهران

به گزارش ایلنا، امروز یکشنبه ۲۲ تیر ماه ۱۳۹۹،جمعی از مغازه ‌داران متروی تهران با تجمع در مقابل شرکت بهره ‌برداری راه آهن شهری این شهر، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

معترضان خواسته خود را کاهش اجاره مغازه‌هایشان عنوان کردند.

تجمع کارکنان شهرداری شهرستان لالی

به گزارش لالی نیوز، روز شنبه ۲۱ تیر ماه ۱۳۹۹، شماری از کارکنان شهرداری شهرستان لالی در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی خود در میدان شهدای ۲۱ دی این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس این گزارش، این کارکنان ۱۱ ماه حقوق معوقه و ۵ ماه حق بیمه خود رادریافت نکرده‌اند.

تجمع پاکبانان شهرستان تبریز

به گزارش تبریز بیدار، روز یکشنبه ۲۲ تیر ماه ۱۳۹۹، شماری از پاکبانان شهرستان تبریز در محوطه عمارت شهرداری این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

معترضان دلیل این تجمع را عدم پرداخت حق بیمه خود عنوان کردند.

بیست و هشتمین روز تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

به گزارش سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه، روز یکشنبه ۲۲ تیر ماه ۱۳۹۹، کارگران نیشکر هفت تپه در بیست و هشتمین روز از اعتصابشان با راهپیمایی در سطح شهر شوش و تجمع در مقابل ساختمان فرمانداری این شهر خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

معترضان اهم مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

تجمع گروهی از کسبه بازار قشم

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز یکشنبه ۲۲ تیر ماه ۱۳۹۹، گروهی از کسبه بازار قشم در مقابل ساختمان مرکزی سازمان منطقه آزاد قشم دست به تجمع اعتراضی زدند.

معترضان دلیل تجمع خود را اعتراض به بسته شدن گمرک عنوان کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید