خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران مجموعه شهرداری منجیل

معوقات مزدی کارگران مجموعه شهرداری منجیل

خبرگزاری هرانا –  کارگران مجموعه شهرداری منجیل از عدم پرداخت ۶ ماه مزد، عیدی و سنوات سال ۹۸ خود خبر دادند. این کارگران که تعداد آنها ۳۲ نفر است و هر کدام بصورت میانگین ۶ تا ۱۰ سال سابقه کار دارند معتقدند با این شرایط امنیت شغلی خود را از دست می دهند. عدم پرداخت حقوق معوقه این کارگران در حالی است که مسئولان شهرداری و شهرستانی منجیل بارها وعده پیگیری مطالبات آنها را داده اند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران مجموعه شهرداری منجیل که تعداد آنها حدود ۳۲ نفر است و تحت مسئولیت پیمانکار فعالیت دارند، درباره طلب وصول نشده خود گفتند: “مطالبات مزدی ما مربوط به سه ماه طلب مزدی (دی، بهمن و اسفند) سال گذشته و سه ماه طلب مزدی (فروردین، اردیبهشت و خرداد ماه) سال جاری می‌شود. همچنین کارفرما به دلیل کمبود نقدینگی عیدی و سنوات پایان سال ۹۸ را پرداخت نکرده است”.

این کارگران از وضعیت معیشتی خود ابراز نارضایتی کردند و گفتند: “متاسفانه بعد از سال‌ها خدمت در شهرداری منجیل، از پرداخت به موقع مزایای مزدی و عیدی و سنوات محروم هستیم”.

یکی از کارگران شاغل بخش خدمات شهرداری منجیل با یادآوری اینکه به دلیل کمبود منابع مالی، چند سال گذشته برای آن‌ها با چالش‌هایی همراه بوده است، افزود: “دست‌کم طی یک الی دو سال گذشته مدیریت شهری منجیل به بهانه شرایط بد اقتصادی، حقوق و عیدی آنها را با تاخیر پرداخت کرده است”.

وی با بیان اینکه هرکدام از ما بصورت میانگین ۶ تا ۱۰  سال سابقه کار داریم، گفت: “در نتیجه وضعیت پیش آمده ممکن است امنیت شغلی خود را از دست بدهیم. با اینکه مسئولان شهرستانی و شهرداری منجیل بار‌ها وعده پیگیری مطالباتمان را داده است اما هنوز مشکل باقی است”.

به گفته وی آخرین پولی که به حساب کارگران واریز شده حدودا یک هفته پیش بود که شهرداری به حساب هر کارگر مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان واریز کرد. در عین حال اضافه‌کاری های این کارگران از ۸۰ تا ۹۰ ساعت درماه به ۳۰ تا ۴۰ ساعت کاهش یافته است و همچنین  مابه‌التفاوت حق مسکن سال گذشته را نیز طلبکارند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید