خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی, زندانیان  >  جعفر و میلاد اسمعیل زاده از زندان تبریز به مرخصی اعزام شدند

جعفر و میلاد اسمعیل زاده از زندان تبریز به مرخصی اعزام شدند

خبرگزاری هرانا – جعفر اسمعیل زاده و فرزندش میلاد اسمعیل زاده فعالان ترک (آذربایجانی) روز پنج‌شنبه ۱۹ تیرماه از زندان تبریز به مرخصی کوتاه مدت اعزام شدند. این شهروندان پیشتر توسط دادگاه انقلاب تبریز هر کدام به شش ماه حبس تعزیری محکوم و در تاریخ ۱۸ خردادماه پس از حضور در واحد اجرای احکام شهرستان تبریز بازداشت و جهت تحمل مدت محکومیت خود راهی زندان تبریز شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنج‌شنبه ۱۹ تیرماه ۱۳۹۹، جعفر اسمعیل زاده بیشک و فرزندش میلاد اسمعیل زاده بیشک فعالان ترک (آذربایجانی) از زندان تبریز به مرخصی سه روزه اعزام شدند.

این شهروندان پیشتر در تاریخ ۱۸ خردادماه پس از حضور در واحد اجرای احکام شهرستان تبریز بازداشت و جهت تحمل مدت محکومیت خود راهی زندان تبریز شدند.

جعفر و میلاد اسمعیل زاده بیشک در تاریخ ۸ خردادماه ۹۸ توسط نیروهای اطلاعات سپاه تبریز بازداشت و پس از ۵ روز هر کدام با تودیع قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شدند.

این شهروندان نهایتا در شهریور ۹۸ توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حملبر از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام از طریق پخش اعلامیه و تراکت و نوشتن مطالب مخالف نظام روی تابلو برخی اماکن و عکسبرداری و انتشار آن در فضای مجازی” هر یک به تحمل ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شدند.

این حکم نهایتا توسط شعبه ۳ دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان شرقی عینا تایید و به آنان ابلاغ شد.

جعفر اسمعیل زاده داور و مربی رسمی فدراسیون در رشته ورزشی رزمی کیک بوکس است و میلاد اسمعیل زاده نیز دارای مدال قهرمانی کشوری و بین المللی در این رشته ورزشی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید