خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها  >  پلمپ بیش از ۴۰ واحد صنفی به دلیل فروش «پوشاک نامتعارف» در تهران

پلمپ بیش از ۴۰ واحد صنفی به دلیل فروش «پوشاک نامتعارف» در تهران

خبرگزاری هرانا – معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ از پلمب بیش از ۴۰ واحد صنفی عرضه پوشاک به دلیل آنچه “فروش لباس‌های نامتعارف” عنوان کرده است خبر داد. همچنین به گفته وی ۱۰۰ واحد صنفی اخطاریه پلمپ دریافت کردند و به متصدیان ۲۰۰ واحد صنفی دیگر نیز تذکر داده شد. ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از عصر ایران، بیش از ۴۰ واحد صنفی عرضه پوشاک در تهران به دلیل “فروش لباس‌های نامتعارف” پلمب شد.

معاون نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ گفت: “معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ طرح نظارت بر واحدهای صنفی مربوط را در دستور کار قرار داد”.

نادر مرادی افزود: “‌در جریان اجرای این طرح از تعدادی از واحدهای صنفی بازدید شد و تعدادی از این واحدهای صنفی اقدام به عرضه و فروش لباس‌های نامتعارف نظیر مانتوهای نامناسب کرده بودند که به بیش از ۱۰۰ مورد اخطار داده شد و بیش از ۴۰ واحد نیز پلمب شدند. همچنین به حدود ۲۰۰ واحد تذکر داده شد”.

به گفته مرادی: “‌اجرای این طرح در پایتخت ادامه خواهد داشت”.

تحمیل سبک زندگی و مبارزه با آنچه “سبک غربی” زندگی خوانده می شود از نخستین سال های عمر حکومت جمهوری اسلامی در ایران محل کشمکش بین شهروندان و حکومت بوده است.

این تحمیل شیوه در حالی است که اعلامیه جهانی حقوق بشر در ماده ۳ چنین بیان می کند: هر فردی حق زندگی، آزادی و امنیت شخصی دارد و در اصل ۱۲ نیز آمده نباید در زندگی خصوصی، امور خانوادگی، اقامتگاه یا مکاتبات هیچ‌کس مداخله‌های خودسرانه صورت گیرد یا به شرافت و آبرو و شهرت کسی حمله شود. در برابر چنین مداخله‌هایی برخورداری از حمایت قانون حق هر شخصی است.

با این حال ورود به حریم خصوصی شهروندان و مداخله در امور فردی آنان از جمله انتقاداتی است که به نظام قضایی و انتظامی ایران وارد است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید