خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, کارگران  >  دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۵ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز یکشنبه ۱۵ تیرماه، تعدادی از رانندگان‌ بازنشسته شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، گروهی از پاکبانان شهرداری تبریز در محوطه عمارت ساعت این شهر، جمعی از کسبه پارکینگ پروانه در مقابل شهرداری منطقه ۱۲ تهران، تنی چند از کارگران نیشکر هفت تپه و شماری از کسبه مجتمع خلیج فارس شیراز در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، امروز یکشنبه ۱۵ تیرماه ۱۳۹۹، تعدادی از رانندگان‌ بازنشسته شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند.

تجمع این شهروندان در اعتراض به پرداخت قسطی و دیرکرد در پرداخت سنواتشان صورت گرفته است.

طبق قانون سنوات کاری که بر اساس هر یک سال کار، یکماه آخرین دستمزد و حقوق است باید توسط کارفرما در حین تسویه حساب به صورت یکجا پرداخت شود ولی بخش مدیریتی این شرکت ماه‌ها بعد از بازنشستگی اقدام به پرداخت حق سنوات نکرده و اکنون با اقساطی کردن آن لطمه‌های زیادی به این کارگران وارد کرده است.

تجمع کارگران شهرداری تبریز

به گزارش ایسنا، امروز یکشنبه ۱۵ تیرماه ۱۳۹۹، همزمان با برگزاری جلسه شورای اسلامی شهر تبریز، تعدادی از پاکبانان شهرداری این شهر به دلیل عدم پرداخت حق بیمه خود در محوطه عمارت ساعت تجمع کردند.

علی آجودان زاده، عضو شورای اسلامی شهر تبریز با انتقاد از عدم پرداخت حق بیمه‌ی پاکبانان، گفت: “در وضعیت کنونی جامعه که مردم با استرس و نگرانی زندگی می‌کنند و هزینه‌ی ویزیت یک سرماخوردگی ساده هم بسیار بالاست،‌ باید حق بیمه‌ی این افراد به طور کامل پرداخت شود”.

تجمع کسبه پارکینگ پروانه

به گزارش خبرگزاری برنا، امروز یکشنبه ۱۵ تیر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کسبه پارکینگ پروانه در اعتراض به تعطیلی این پارکینگ و انتقال محل کسبشان به پارک شهر، در مقابل شهرداری منطقه ۱۲ تهران تجمع کردند.

تجمع کنندگان خواهان بازگشایی پارکینگ پروانه و از سرگیری فعالیتشان شدند.

تجمع کارگران نیشکر هفت تپه

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۱۵ تیر ماه ۱۳۹۹، گروهی از کارگران نیشکر هفت تپه در بیست و یکمین روز از اعتصابشان اقدام به راهپیمایی در سطح شهر شوش کردند.

معترضان مطالبات خود را پرداخت معوقات مزدی، رسیدگی به وضعیت شغلی، تعیین تکلیف شرکت، بازگشت به کار همکاران اخراج شده، ابطال واگذاری شرکت به بخش خصوصی و همچنین تمدید مهلت دفترچه‌های درمانی، عنوان کرده‌اند.

کشت و صنعت هفت تپه، قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می‌گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

حدود چهار هزار نفر به صورت رسمی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف این شرکت بزرگ تولید شکر مشغول کار هستند.

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در ۱۵ کیلومتری شهر شوش در شمال خوزستان واقع است.

تجمع کسبه مجتمع خلیج فارس شیراز

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۱۵ تیر ماه ۱۳۹۹، جمعی از کسبه مجتمع خلیج فارس شیراز دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، تجمع این شهروندان در اعتراض به گرانی پارکینگ مجتمع خلیج فارس صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید