خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان, سایر گروهها  >  بازداشت ۳ شهروند در مهاباد همزمان با آزادی موقت یک شهروند دیگر در مریوان

بازداشت ۳ شهروند در مهاباد همزمان با آزادی موقت یک شهروند دیگر در مریوان

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته ۳ شهروند در مهاباد به طور جداگانه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. همزمان کاوان کسرایی شهروند اهل مریوان با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی به طور موقت آزاد شد. آقای کسرایی روز چهارشنبه ۱۱ تیر، توسط نیروهای امنیتی جهت ممانعت از برگزاری مراسم گرامیداشت یاد سه فعال محیط زیست جان‌باخته در پاوه بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۹، یک شهروند به نام “ریبوار پادست” فرزند رسول اهل شهر “گوگتپه” از توابع مهاباد از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد.

روز چهارشنبه ۱۱ تیرماه هم دو شهروند به نام‌های “سوران نصیری” اهل شهر “گوگتپه” و “امید عباسی” اهل روستای “آگریقاش” از توابع مهاباد توسط سوی نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

گفته می‌شود بازداشت این شهروندان بدون ارائه‌ی مجوز قضایی صورت گرفته است و تا لحظه تنظیم این گزارش از محل نگهداری، دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی در دست نیست.

همزمان کاوان کسرایی شهروند اهل مریوان با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی به طور موقت آزاد شد.

به گفته یک منبع مطلع: “آزادی کاوان کسرایی، به صورت موقت و تا هنگام اتمام مراحل دادرسی صورت گرفته است. با این حال خودروی شخصی وی به علت نامشخصی مصادره شده است”.

کاوان کسرایی، ۲۱ ساله، فرزند ابوبکر و اهل روستای نی از توابع مریوان روز چهارشنبه ۱۱ تیرماه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

بازداشت وی در پی مراجعه‌ی نیروهای امنیتی به این روستا جهت ممانعت از برگزاری مراسم گرامیداشت یاد سه فعال محیط زیست جان‌باخته در پاوه صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید