خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  آتش سوزی ارتفاعات پاوه؛ مصدوم شدن ۵ تن از نیروهای منابع طبیعی بر اثر انفجار مین

آتش سوزی ارتفاعات پاوه؛ مصدوم شدن ۵ تن از نیروهای منابع طبیعی بر اثر انفجار مین

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۱۱ تیر ماه، دو تن از نیروهای منابع طبیعی کرمانشاه در جریان عملیات اطفاء حریق در شهرستان پاوه بر اثر انفجار مین بر جای مانده از جنگ ایران و عراق مصدوم شدند. پس از این حادثه، با انفجار مین دوم نیز ۳ تن دیگر از نیروهای منابع طبیعی دچار مصدومیت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز چهارشنبه ۱۱ تیر ماه ۱۳۹۹، دو تن از نیروهای منابع طبیعی کرمانشاه، طی عملیات اطفاء حریق، بر اثر انفجار مین دچار مصدومیت شدند.

جلیل بالایی، مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمانشاه اعلام کرد: “۲ تن از نیروهایی که برای اطفاء حریق در منطقه بوزین و مرخیل حضور داشتند امروز به دلیل انفجار مین مجروح و توسط نیروهای امدادی برای درمان به بیمارستان پاوه اعزام شدند که حال عمومی آنها خوب اعلام شده است”.

وی افزود: “منطقه حفاظت شده بوزین و مرخیل در بخش های مرزی شهرستان پاوه قرار دارد که در بخشی از آن مین و خمپاره های عمل نکرده جنگ وجود دارد و جزو مناطق ممنوعه محسوب می شود”.

ساعتی پس از این حادثه خبرگزاری موکریان نیز از انفجار مین دوم و مصدوم شدن ۳ تن دیگر از نیروهای منابع طبیعی در همین منطقه خبر داد.

هویت دو تن از این افراد “مهندس معینی” جانشین فرماندهی یگان محیط زیست کرمانشاه و “مهندس خسروی” ریس منابع طبیعی روانسر، عنوان شده است.

مین‌های برجای‌ مانده از دوران جنگ همه ساله موجب مرگ و مصدومیت تعدادی از هموطنان در مناطق مرزی می‌شود.

در حدود ۴۲۰۰۰ کیلومتر مربع از اراضی ایران آلوده به مین های به جا مانده و عمل نکرده جنگ ایران و عراق است.

دولت ایران نیز همچنان به تولید و کاشت مین های ضد نفر ادامه می‌دهد و برخلاف مقاوله نامه های بین‌المللی، معتقد است استفاده از این مین‌ها تنها راه مؤثر برای تأمین امنیت مرزهای طولانی این کشور است.

بر همین اساس بخش‌هایی از مرزهای ایران با افغانستان، پاکستان و عراق مین‌گذاری شده است؛ در جریان درگیری‌های دهه ۱۳۶۰ در کردستان هم بسیاری از اراضی این منطقه مین‌گذاری شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید