خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, سایر گروهها  >  نقض قوانین به کارگیری سلاح جان شهروند اهوازی را گرفت

نقض قوانین به کارگیری سلاح جان شهروند اهوازی را گرفت

خبرگزاری هرانا – شب یکشنبه ۸ تیرماه در پی نقض قوانین به کارگیری سلاح توسط ماموران یک شهروند ساکن اهواز هدف تیراندازی ماموران نیروی انتظامی قرار گرفت و جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شب یکشنبه ۸ تیرماه ۱۳۹۹، یک شهروند ساکن شهر اهواز در سایه نقض قوانین به‌کارگیری سلاح با شلیک مستقیم نیروی انتظامی جان خود را از دست داد.

هویت این شهروند “رضا طرفی، فرزند خلف” توسط هرانا احراز شده است.

گفته می‌شود آقای طرفی در یک ایست بازرسی پس از فرمان ایست نیروی انتظامی به حرکت خود ادامه داده و ماموران با تعقیب ماشین وی قصد متوقف کردن او را داشتند و آقای طرفی مسیر خود را به سمت دغاغله تغییر داده است. ماموران نخست با شلیک تیر هوایی به او هشدار داده و نهایتا با شلیک مستقیم به ماشین وی گلوله با عبور از بدنه ماشین به بدن رضا طرفی اصابت کرده و وی در جا کشته شد. این در حالی است که ماموران پس از شلیک تیر هوایی به لاستیک ماشین شلیک نکرده و مستقیما به بدنه خودرو شلیک کرده‌اند.

یک منبع مطلع که نخواست نامش فاش شود در این خصوص به هرانا توضیح داد: “زمانی که ماموران به ماشین رضا طرفی رسیدند، کاملا ماشینیش را بازرسی کردند اما چیزی در ماشین پیدا نشد که نشان از مجرم بودنش باشد. در نهایت ماموران نیروی انتظامی چند بطری مشروب الکلی را در ماشینش جاسازی کردند. من تاکنون پیگیری خاصی از سمت نهادهای مسئول برای این قتل مشاهده نکرده‌ام”.

در ماده ۷ قانون به‌کارگیری سلاح توسط مأمورین نیروهای مسلح در موارد ضروری آمده است: “مأمورین موضوع این قانون هنگام بکارگیری سلاح باید حتی‌المقدور پا را هدف قرار بدهند و مراقبت نمایند که اقدام آنان منجر به فوت نشود و به اشخاص ثالث که دخیل در ماجرا نمی‌باشند آسیب نرسد.” در تبصره‌ این ماده نیز گفته شده که “‌مواظبت و مراقبت از حال مجروحین بر عهده‌ی مأمورین انتظامی است و باید در اولین فرصت آنان را به مراکز درمانی برسانند.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید