خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار/مرگ ۱۹ کارگر در مازندران طی دو ماه ابتدایی سال جاری

مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار/مرگ ۱۹ کارگر در مازندران طی دو ماه ابتدایی سال جاری

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۴ کارگر در شهرهای زرند، دشتی و تهران دچار حادثه شدند. طی این حوادث ۱ کارگر جان خود را از دست داد و سه کارگر دیگر نیز مصدوم شدند. در خبری دیگر طی دو ماه نخست ۱۹ کارگر در مازندران جان خود را بر اثر حوادث کار از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، یک کارگر جوان هنگام جابجایی یکی از سازه‌های زیباسازی شهرداری زرند دچار حادثه شد.

بر اساس این گزارش، در هنگام انتقال یک سازه زیباسازی در شهر زرند، این سازه به علت ارتفاع زیاد با شبکه برق فشار ضعیف شهری برخورد و کارگر جوانی شهرداری هم که روی تریلر قرار داشته از روی خودرو سقوط می‌کند.

جوان مصدوم در ابتدا به بیمارستان شهر زرند و از آنجا نیز به علت شدت صدمات وارد شده به کرمان منتقل می‌شود که علیرغم تلاش پزشکان بر اثر صدمه شدید از ناحیه سر، جان خود را از دست داد.

در این گزارش آمده است، متوفی این حادثه از کارگران شرکتی شهرداری بود که ۴ ماه قبل ازدواج کرده است.

مصدومیت یک کارگر در شهرستان دشتی

به گزارش انتخاب، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان بوشهر از نجات کارگر جوان گرفتار شده در چاه توسط عوامل امدادی هلال احمر خبر داد.

علی یوسفی نیا در تشریح جزئیات این حادثه توضیح داد: “جوان ۱۹ ساله‌ای که در هنگام حفاری در یک مزرعه کشاورزی در منطقه دشت پلنگ شهرستان دشتی در چاه سقوط کرده بود با تلاش عوامل امدادی پایگاه دهوک شهید بکمی هلال‌احمر شهرستان دشتی، و پس از چند ساعت عملیات از چاه خارج و به بیمارستان زینبیه خورموج منتقل گردید”.

مصدومیت ۲ کارگر در تهران

به گزارش رکنا، روز دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۹، آتش سوزی در کارگاه تولیدی کفش در خیابان انقلاب تهران موجب مصدومیت ۲ کارگر شد.

طاهر گودرزی افسر آماده منطقه ۵ عملیات که در محل حادثه حضور داشت در این باره گفت: “در محل حادثه یک ساختمان سه طبقه با کاربری‌های مختلف دیده می‌شد که طبقه منفی یک به سه کارگاه تولیدی کفش اختصاص داده شده بود و یکی از تولیدی‌ها به مساحت ۴۰ متر مربع شعله‌ور شده و آتش به سرعت در حال سرایت به تولیدی‌های مجاور بود”.

در این آتش سوزی دو کارگر ۳۶ و ۴۰ ساله از قسمت پا و دست دچار سوختگی شدند.

مرگ ۱۹ کارگر در مازندران طی دو ماه ابتدایی سال جاری

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، طی دو ماه نخست سال جاری ۱۹ کارگر در مازندران جان خود را بر اثر حوادث کار از دست دادند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه همه فوتی‌ها، مرد بوده‌اند گفت: “بیشترین آمار تلفات حوادث کار در این مدت مربوط به شهرستان‌های بابل با ۴ و قائم شهر با ۳ فوتی ثبت شده است”.

دکتر علی عباسی با اشاره به اینکه اردیبهشت با ۱۲ و فروردین با ۷ فوتی بیشترین فوتی‌ها را به خود اختصاص داده‌اند افزود: “از این تعداد ۱۶ نفر متاهل و بقیه مجرد و نیز یک نفر از فوت شدگان دارای ملیت غیر ایرانی (افغان) هستند”.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید