خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  با پایان مرخصی؛ محمدشریف سالم دیزجی به زندان ارومیه بازگشت

با پایان مرخصی؛ محمدشریف سالم دیزجی به زندان ارومیه بازگشت

خبرگزاری هرانا – روز دوشنبه ۹ تیر، محمدشریف سالم دیزجی زندانی سیاسی اهل ارومیه با پایان مرخصی استعلاجی به زندان این شهر بازگشت. وی در اردیبهشت‌ماه به دنبال ابتلا به بیماری کرونا به بیمارستان طالقانی ارومیه منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، روز دوشنبه ۹ تیرماه ۱۳۹۹، “محمدشریف سالم دیزجی” با پایان مرخصی استعلاجی به زندان مرکزی ارومیه بازگشت.

این زندانی سیاسی امروز سه شنبه ۱۰ تیر ۹۸، از بند امن به بند سیاسی زندان ارومیه منتقل شده است.

محمدشریف سالم دیزجی، اهل روستای دیزج مرگور از توابع شهرستان ارومیه، در اردیبهشت‌ماه ۹۹، به بیماری کرونا مبتلا شده و به بیمارستان طالقانی ارومیه منتقل شده بود.

این شهروند، اواخر مهرماه ۹۸ توسط شعبه‌ی دوم دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی علی شیخلو به اتهام “همکاری با یکی از احزاب اپوزیسیون” به پنج سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

این حکم در نهایت توسط شعبه‌ی یکم دادگاه تجدیدنظر استان آذربایجان غربی به سه سال حبس تعزیری کاهش پیدا کرد و روز یکشنبه ۸ دی‌ماه ٩٨ در زندان به وی ابلاغ شد.

محمدشریف سالم دیزجی در تاریخ ۱ مهرماه ٩٨، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۵ مهرماه با اتمام بازجوییها به بند ۳-۴ عمومی زندان ارومیه منتقل شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید