خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  صدور قرار بازداشت دو ماهه برای پیمان فرهنگیان

صدور قرار بازداشت دو ماهه برای پیمان فرهنگیان

خبرگزاری هرانا – برای پیمان فرهنگیان، شاعر و فعال کارگری ساکن بندر کیاشهر قرار بازداشت دو ماهه صادر شده است. آقای فرهنگیان در تاریخ ۳۱ خردادماه توسط ماموران وزارت اطلاعات همراه با ضرب و شتم بازداشت و پس از پایان مراحل بازجویی به زندان ازبرم منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، برای پیمان فرهنگیان، شاعر و فعال کارگری ساکن بندر کیاشهر قرار بازداشت دو ماهه صادر شده است.

اتهامات مطروحه علیه آقای فرهنگیان “تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی و تشویش اذهان عمومی” عنوان شده است.

پیمان فرهنگیان در تاریخ ۳۱ خردادماه توسط ماموران امنیتی همراه با ضرب و شتم بازداشت و پس از پایان مراحل بازجویی به زندان ازبرم سیاهکل (لاهیجان) منتقل شد.

گفته می‌شود فشار بر آقای فرهنگیان پس از انتقال به زندان نیز ادامه داشته و هر روز توسط نیروهای امنیتی در اتاق رئیس زندان و در اداره اطلاعات رشت تحت بازجویی قرار گرفته است.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای فرهنگیان در خصوص آخرین وضعیت ایشان به هرانا گفت: «پیمان طی این مدت چند تماس کوتاه با خانواده خود داشت. او بعد از پایان بازجویی و انتقال به زندان ازبرم چند بار به اداره اطلاعات رشت منتقل و به زندان بازگردانده شد و بعضی روزها هم در زندان بازجویی می‌شود روز چهارشنبه خانواده پیمان جهت پیگیری وضعیت او به دادسرای مراجعه کردند و مسئولان دادسرا به آنها گفتند بازپرس پرونده مرخصی است و هفته آینده مراجعه کنید. امروز مجددا خانواده پیمان به دادگستری شهر آستانه رفتند و در آنجا پیمان حبیبی، بازپرس پرونده به آنها گفته قرار بازداشت یک یا دو ماهه صادر خواهد شد و تا زمان برگزاری دادگاه باید در زندان بماند. نهایتا پس از اعتراض خانواده آقای فرهنگیان، آنها با دستور بازپرس از اتاق بیرون رانده شدند. دیگر مسئولان دادسرا هم به خانواده پیمان گفته‌اند کسی حق ندارد اطلاعات دیگری به شما بدهد و کسی در خصوص وضعیت پیمان به آنها جوابی نداد و اکنون خانواده ایشان در خصوص پرونده، اتهامات و شرایط او در نگرانی بسر می‌برند.»

گفته می‌شود بازداشت این شهروند به دلیل فعالیت در فضای مجازی صورت گرفته است.

پیمان فرهنگیان، شاعر و فعال کارگری ساکن بندر کیاشهر در استان گیلان است و به صیادی مشغول بوده است.

زندان ازبرم، جایی بین لاهیجان و سیاهکل واقع شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید