خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زنان  >  بازداشت پنج متهم به آدم ربایی و آزار جنسی یک دختر جوان در مشهد

بازداشت پنج متهم به آدم ربایی و آزار جنسی یک دختر جوان در مشهد

خبرگزاری هرانا – پنج مرد در مشهد به اتهام آدم ربایی و تجاوز به یک دختر ۱۸ ساله، توسط ماموران نیروی انتظامی بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، یک دختر ۱۸ ساله در مشهد توسط ۵ تن مورد آزار جنسی قرار گرفت.

در این گزارش آمده است، راننده ۲۰ ساله‌ای به نام «متین» از چند ماه قبل در فضاهای مجازی و با ارسال پیامک برای یک دختر جوان، ایجاد مزاحمت می‌کرد و قصد داشت با او ارتباط برقرار کند اما دختر مذکور شماره تلفن جوان مزاحم را مسدود کرد. همین موضوع باعث شد تا «متین» سوار بر خودروی ریو از یکی از شهرهای مرزی خراسان رضوی و به همراه دو تن از دوستانش عازم مشهد شود.

سه جوان در محدوده خیابان شهید مفتح منتظر دختر ۱۸ ساله نشستند. وقتی دختر جوان از محل کارش بیرون آمد، در محیطی خلوت به زور و تهدید او را سوار خودرو کردند. چند نفر از اهالی نیز شاهد این صحنه آدم ربایی بودند ولی آدم ربایان توجهی نکردند و در تماس با دیگر اعضای باند، او را به خانه مجردی یک چوپان در بیابان‌های اطراف منطقه سیدی بردند.

بر اساس این گزارش، ۵ تن از اعضای باند ۶ نفره دختر جوان را تا صبح روز بعد مورد آزار و اذیت جنسی قرار دادند. از سوی دیگر  این دختر که از تاخیر ناگهانی فرزندش نگران شده بود، وقتی به نزدیکی محل کار دخترش آمد در جریان آدم ربایی قرار گرفت و بلافاصله ماجرا را به پلیس گزارش داد.

با صدور دستور قاضی اسماعیل عندلیب، معاون دادستان مرکز خراسان رضوی، نیروهای اطلاعات و تجسس کلانتری میرزا کوچک خان مشهد تحقیقات خود را در محل وقوع جرم آغاز کردند.

آنها در یک عملیات هماهنگ موفق شدند خودروی ریو را شناسایی و «متین» را در حالی بازداشت کنند که قصد داشت دختر مذکور را از خودرو پیاده کند. با دستگیری «متین» این پرونده وارد مرحله جدیدی شد و چهار عضو دیگر این باند نیز در عملیات های جداگانه بازداشت شدند.

«متین» (جوان ۲۰ ساله) در بازجویی‌ها گفت: “پدرم منزلی را که در مشهد داشتیم به پدر «م» (دختر ۱۸ ساله) اجاره داد و من شماره تلفن او را از روی قولنامه بنگاه املاک (اجاره نامه) یادداشت کردم و قصد داشتم با آن دختر ارتباط برقرار کنم اما وقتی با مخالفت دختر روبه رو شدم برای دیدن او به مشهد آمدم که در بین راه دو نفر از دوستانم را نیز سوار کردم و گفتم که قصد دارم دختری را ببینم. دختر را به زور سوار خودرو کرده و با یک جوان ۲۷ ساله چوپان هماهنگ کردیم. «م» را به خانه مجردی او در بیابان های اطراف سیدی بردیم. همراهانم با دیگر دوستانشان هم تماس گرفتند که شش نفر شدیم! و آن دختر را تا صبح مورد آزار و اذیت قرار دادیم. صبح روز بعد هم او را تهدید کردیم که اگر ماجرا را برای کسی بازگو کند بلای بدتری به سرش می آوریم. به همین خاطر او را به محله خودشان آوردم که توسط پلیس بازداشت شدم.

رسیدگی به این پرونده در دستور کار شعبه سوم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی قرار گرفت. بنابراین به دستور قاضی اسماعیل شاکر، رئیس شعبه سوم دادگاه کیفری یک، تحقیقات برای ریشه یابی ماجرا آغاز شد و این پرونده برای پیگیری در اختیار کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی قرار گرفت.

این گزارش حاکی است، اتهامات آدم ربایی و تهدید نیز با نظارت مستقیم قاضی عندلیب در دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در حال رسیدگی است تا با تکمیل تحقیقات محاکمه متهمان آغاز شود. شایان ذکر است.

گفتنی است در ادبیات عرفی رسانه های دارای مجوز از کلمه آزار و اذیت برای اشاره به تجاوز و اشکال مختلف آسیب های جنسی استفاده می شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید