خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اقلیت های ملی  >  تودیع قرار و آزادی جواد احمدی یئکانلی پس از حضور در دادگاه

تودیع قرار و آزادی جواد احمدی یئکانلی پس از حضور در دادگاه

خبرگزاری هرانا – جواد احمدی یئکانلی، فعال ترک (آذربایجانی) ساکن خوی، امروز دوشنبه ۹ تیرماه پیرو احضار قبلی پس از حضور در پلیس اطلاعات و امنیت عمومی این شهرستان توسط ماموران امنیتی به شعبه سوم بازپرسی دادگاه انقلاب خوی منتقل شد. وی پس از تفهیم اتهام با تودیع قرار تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۹ تیرماه ۱۳۹۹، جواد احمدی یئکانلی، فعال ترک (آذربایجانی) ساکن خوی، پیرو احضار قبلی پس از حضور در پلیس اطلاعات و امنیت عمومی این شهرستان توسط ماموران به شعبه سوم بازپرسی دادگاه انقلاب خوی منتقل شد.

وی نهایتا پس از تفهیم اتهام “تشویش اذهان عمومی از طریق پخش اعلامیه در فضای مجازی و دعوت به شرکت در همایش قلعه بابک” با تودیع قرار ۲۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “برخورد ماموران در پلیس اطلاعات و امنیت با آقای احمدی تند و همراه با هتاکی و استفاده از الفاظ رکیک بود. همین امر سبب تذکر آقای احمدی برای رعایت حقوق قانونی خود شد. همچنین بازجویان ایشان با اشاره به مراسم برگزار شده در قلعه بابک در سال ۹۷ از آقای احمدی در خصوص اعلان فراخوان سوال کردند”.

آقای احمدی روز یکشنبه ۸ تیرماه ۹۹ به پلیس اطلاعات و امنیت عمومی فرماندهی انتظامی این شهرستان احضار شد. بر اساس اطلاعات مندرج در این ابلاغیه دستور احضار وی از طرف معاون دادستان شهرستان خوی داده شده بود.

آقای احمدی یئکانلی پیشتر در تیرماه ۹۷ همزمان با مناسبت گردهمایی سالانه قلعه بابک توسط نیروهای امنیتی بازداشت و چند روز بعد با تودیع قرار به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

وی پیشتر در تاریخ ۴ خردادماه ۹۷ در جریان مراسم دوازدهمین سالگرد کشته شدگان اعتراضات خونین خرداد ۸۵ در گلزار شهدای شهرستان نقده و پس از اتمام مراسم توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از چند روز از بازداشتگاه اداره اطلاعات با قرار وثیقه آزاد شد. او نهایتا در تاریخ ۱۱ آبان ۹۸ توسط شعبه اول دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی از اتهامات مطروحه تبرئه شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید