خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, کارگران  >  بازداشت و آزادی موقت دو تن از کارگران شهرداری حمیدیه

بازداشت و آزادی موقت دو تن از کارگران شهرداری حمیدیه

خبرگزاری هرانا – رضا سیاحی و اسماعیل حقیقت جو کارگران شهرداری حمیدیه در استان خوزستان روز شنبه ۷ تیرماه با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند. این شهروندان که به دلیل اعتراض به معوقات مزدی ۲۰ ماهه خود به همراه سایر کارگران اعتصاب کرده بودند در تاریخ ۳ تیرماه با شکایت شهردار و حراست شهرداری بازداشت شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۷ تیرماه ۱۳۹۹، رضا سیاحی و اسماعیل حقیقت جو کارگران شهرداری حمیدیه در استان خوزستان با تودیع قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شدند.

کارگران شهرداری حمیدیه طی روزهای اخیر در اعتراض به معوقات مزدی ۲۰ ماهه و همچنین عدم دریافت عیدی اعتصاب کرده بودند. از میان معترضان رضا سیاحی و اسماعیل حقیقت جو در تاریخ ۳ تیرماه بازداشت شدند.

یک منبع مطلع درخصوص این اعتراضات به هرانا توضیح داد: “کارگران تنها برای دریافت حقوقشان دست از کار کشیده بودند اما در عوض توسط صادق مولایی شهردار حمیدیه، ستار سواری رئیس حراست شهرداری و عبدالله بیات و حاج عدنان سیاحی (مشعلی) تهدید به بازداشت و اخراج از محل کار خود شدند. کار به جایی رسید که برادر شهردار در مکان تجمع کارگران حاضر شده و آنان را تهدید میکرد. نهایتا نیز کارگران معترض از کار اخراج و آقایان سیاحی و حقیقت جو بازداشت شدند. کارگران شهرداری مدت ها بود که به دلیل عدم دریافت حقوقشان برای امرار معاش مجبور به جمع آوری ضایعات بودند. مسئولان شهرمان را نابود کردند و هرکسی اعتراض کند با سرکوب نهادهای امنیتی رو به رو می‌شود”.

رضا سیاحی، ۳۰ ساله و اسماعیل حقیقت جو ۳۵ ساله در شهرداری شهرستان حمیدیه واقع در استان خوزستان مشغول به کار بودند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید